X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Sprawdzasz pisownię? Sprawdź też emocje

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 11:54
Napisałeś wiadomość elektroniczną pod wpływem emocji? Nie jesteś pewien czy dobrze wyraziłeś swoje uczucia? Niewykluczone, że już niedługo będzie można sprawdzić "poprawność" emocjonalną przekazu internetowego.
Audio
Komputer przyszłości?
Komputer przyszłości?Foto: Glow Images/East News

Jak już sprawdziliśmy, emocje w sieci da się zmierzyć i przeanalizować. Jednym z narzędzi do pomiaru ładunku emocjonalnego jest system SentiStrength. Program stworzony przez naukowca z Wielkiej Brytanii bada zdania, zawarte np. w postach na forach. Potrafi określić w 5-punktowej skali zawartość pozytywnych i negatywnych emocji.

Zdobytą wiedzę można zastosować w praktyce: nasze emocje będzie mógł pokazać w internecie avatar. - Opracowano bardzo skomplikowane algorytmy opierające się na mimice, a uwzględniające nawet asymetrię w budowie ludzkiej twarzy. Te avatary są bardzo rzeczywiste - zapewnia psycholog z firmy badawczej Gemius Anna Winnicka.

Nauka w Polskim Radiu >>>

Marcin Skowron z Austriackiego Instytutu Badań nad Sztuczną Inteligencją dodaje, że możliwości zastosowania takich systemów jest bardzo wiele. - Począwszy od programów typu "companion", które pomagają osobom starszym w nauce języków obcych, a skończywszy na grach komputerowych - wymienia.

Czy narzędzia pozwalające mierzyć emocje w internecie znajdą zastosowanie w świecie polityki? Dowiesz się słuchając całej "Cyber Trójki", w której nie zabrakło także nowinek ze świata nowych technologii.

Na audycję, którą przygotowuje dla Państwa Damian Kwiek, zapraszamy w każdy piątek o godz. 18.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdradliwy łańcuch szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 22:00
- Jeśli nie chcesz, aby spotkało cię nieszczęście, wyślij tą wiadomość swoim znajomym - jeszcze niedawno podobne teksty trafiały na nasze telefony. Rozwój portali społecznościowych sprawił, że musimy ostrożniej podchodzić do takich wiadomości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowy handel na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 22:00
- Są towary, przy zakupie których niezwykle ważny jest osobisty kontakt z klientem oraz możliwość obejrzenia. Nie wszystkie firmy muszą więc sprzedawać swoje dobra przez internet - mówi Andrzej Pająk ("Chip").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer poczuje Twoje emocje!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 15:00
Internet ma mnóstwo zalet. I wielką wadę - słabo albo w ogóle nie przekazuje emocji użytkowników sieci. Wkrótce ma się to zmienić.
rozwiń zwiń