X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Czy pieniądze uleczą naukę? Przyszłość polskich uczelni

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 03:11
- Sektor wiedzy to przyszłość nowoczesnej Polski i od stopnia jego rozwoju zależy dynamika modernizacji kraju, konkurencyjność gospodarki i jego pozycja - mówi inżynier elektronik prof. Jerzy Woźnicki.
Audio
  • Rozmowa o przyszłości polskich uniwersytetów i nauki w Polsce (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Wejście do Uniwersytetu Warszawskiego
Wejście do Uniwersytetu Warszawskiego Foto: Kamyq/Pixabay/Domena publiczna

Gość Krzysztofa Michalskiego podkreśla, że o ile w XX wieku o pozycji kraju decydowały rakiety i armie, to w XXI wieku zacznie obowiązywać zasada "powiedz mi jakie masz uniwersytety, to powiem ci kim jesteś". - Na naukę trzeba patrzeć bardziej długofalowo - podkreśla profesor Woźnicki.

Polska jest na jednym z ostatnich miejsc pod względem innowacyjności w Europie, a najlepsze polskie uczelnie są w czwartej setce klasyfikacji szanghajskiego rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie. - Bez względu na to, co myślimy o kryteriach tego rankingu, należy traktować go poważnie i próbować nauczyć się czegoś za sprawą pozycjonowania polskich uniwersytetów w tym podsumowaniu. Polska znajduje sie w nim na miejscu 30, polska gospodarka 24, a polska nauka około 20 w innym zestawieniu, co znaczy, że nasza nauka ma się lepiej od gospodarki, a szkolnictwo wyższe zostało z tyłu - opowiada przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj także:
woznicki jerzy.JPG
"Na uczelniach potrzebne są zmiany w trosce o jakość"

W programie mówiliśmy o pieniądzach, przeznaczanych w ostatnich latach przez polski rząd na naukę oraz wyjaśniliśmy z jakich powodów należy obecnie gwałtownie zwiększyć finansowanie badań naukowych.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Jerzy Woźnicki (inżynier elektronik, Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego)

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 21.37

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyszłość edukacji. Czy Łysin będzie wzorem dla innych szkół?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 03:28
- Normalnie postrzegamy szkołę jako obowiązek, podczas gdy w tym przypadku mamy do czynienia z dążeniem za własnym marzeniem - mówi prof. Stanisław Głazek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprawić jakość polskiej nauki i szkolnictwa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 09:12
- W społeczeństwie i klasie politycznej można zauważyć brak świadomości, że badania naukowe to czynnik rozwoju - mówi prof. Michał Karoński, przewodniczący Rady Narodowego Centrum Nauki.
rozwiń zwiń