Nauka

Jak bawić się dronem, by nie złamać prawa?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:42
Drony są coraz popularniejsze. Wypełniają półki supermarketów, można je kupić za grosze. Mało kto jednak wie, że dron jest nie byle zabawką i by z niego korzystać musimy się stosować do określonych przepisów.
Audio
  • Jak bawić się dronem, by nie złamać prawa? (Cztery pory roku/Jedynka)
Jak podczas zabawy nie złamać prawa?
Jak podczas zabawy nie złamać prawa?Foto: istanbul_image_video/shutterstock.com/cc

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując pierwszego drona? - Wybierzmy takiego ważącego poniżej 600 gramów. Popularne phantomy są ciężkie, one już podpadają pod przepisy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - wskazał w radiowej Jedynce fotograf Krzysztof Kobus.

Gość radiowej Jedynki poradził, by przed zakupem przeczytać kilka fachowych artykułów np. w internecie, a odpowiedniego modelu poszukać w sklepie modelarskim. Według niego na takie urządzenie powinniśmy przeznaczyć ok. 250 zł.

Czy można zestrzelić z procy cudzego drona, który lata nam nad domem? Czy istnieje coś takiego, jak OC na drona? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał: Anna Gawrońska-Piotrowska

Gość: Krzysztof Kobus (fotograf, podróżnik)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 10.18

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wartość polskiego rynku dronów może wzrosnąć w ciągu najbliższych lat do 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 20:00
Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów branży bezzałogowców. Eksperci podkreślają, że wartość sektora dronów w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat może urosnąć do blisko 10 mld zł. Dodają jednak, że konieczne jest jak najszybsze uchwalenie szczegółowych przepisów dotyczących wykorzystania technologii dronowych. 
rozwiń zwiń