X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Radio w zębie, czyli jak stajemy się cyborgami

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:53
- Jesteśmy gatunkiem, który mocno ingeruje w to, co stworzyła biologia. Dodajemy sobie do organizmu różne rzeczy, także techniczne - mówił w Jedynce Jan Stradowski, szef działu nauka w magazynie "Focus".
Audio

Przyzwyczajeni jesteśmy do rozruszników serca, protez stawów czy implantów słuchu. Światowe koncerny pracują już jednak nad kolejnymi urządzeniami elektronicznymi wszczepianymi do ludzkiego organizmu. Jedna ze znanych firm zamierza wprowadzić na rynek radio montowane w... sztucznym zębie. Jest kwestią czasu, gdy podobnych, bazujących na połączeniu z ludzkim umysłem, wynalazków pojawi się więcej.

- Człowiek jest tak skonstruowany, że lubi sobie podłączać do mózgu różne technologie. Do tej pory robiliśmy to jednak bezprzewodowo, czyli nie musieliśmy nic wkładać do naszego ciała. Wszystko, czym posługujemy się obecnie, to technologie, których nie było jeszcze kilka tysięcy lat temu, których nie mają żadne zwierzęta. Tylko człowiek jest w stanie wydrukować gazetę i później ją przeczytać albo skonstruować radio. Tylko nam wydaje się to oczywiste. Ale, jeśli spojrzy się na sprawę z perpektywy ludzkiego mózgu, to my już w tej chwili jesteśmy cyborgami - dowodził gość "Czterech pór roku".

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z Janem Stradowskim.

pg

Zobacz więcej na temat: firma NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Te odkrycia przełożą się na życie tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 11:27
Krzysztof Bakuła i Maciej Wielgus są laureatami programu "Ventuses" Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Ich innowacyjne pomysły już niebawem znajdą zastosowanie w gospodarce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaprogramuj sen

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 13:15
‘’Męczą lub dają odpocząć są Twoje. Czasem ukojenie, a czasem paranoje. Sny, nawet gdy są złe to się budzisz, możesz w nich kochać lub mordować ludzi’’. Tak o snach wypowiedział się w jednym z utworów Wojtek Sokół, jeden z czołowych polskich raperów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kieszonkowe EKG z Polski podbija USA

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 15:23
Innowacyjne, bezprzewodowe, przenośne - oto urządzenie Pocket ECG. Jego twórca, dr Marek Dziubiński był gościem Jedynki.
rozwiń zwiń