X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Unia Europejska i Ameryka Łacińska łączą siły. A Polka pomaga

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:11
"Miseal" - tak nazywa się program edukacyjny realizowany wspólnie przez wybrane uczelnie latynoamerykańskie i europejskie. Jednym z jego koordynatorów jest prof. Magdalena Śniadecka–Kotarska, latynoamerykanistka z Uniwersytetu Łódzkiego i Warszawskiego.
Audio
  • Prof. Magdalena Śniadecka–Kotarska o programie "Miseal" (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Przygotowanie młodych na uczelniach jest coraz efektywniejsze
Przygotowanie młodych na uczelniach jest coraz efektywniejszeFoto: Tulane Public Relations/Wikimedia Commons

- Naszym celem jest stworzenie programu studiów doktoranckich, który będzie równolegle realizowany w dwunastu krajach latynoamerykańskich i czterech europejskich. W tej chwili realizowany jest pierwszy, trzyletni etap. Na razie wciąż konstruujemy te studia. Jest to prestiżowe, że do programu udało się wprowadzić Polskę, i że będzie on prawdopodobnie realizowany na Uniwersytecie Łódzkim i Warszawskim. Studenci będą krążyć pomiędzy wybranymi uczelniami. Jeszcze nie ustaliliśmy ile z nich będą mogli wybrać jako wiodące, trzy czy pięć - tłumaczyła w "Naukowym zawrocie głowy" prof. Magdalena Śniadecka–Kotarska.

Prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Latynoamerykanistycznych to jedyny polski reprezentant w programie "Miseal". Wyróżnienie to zawdzięcza swemu doświadczeniu, które zdobyła w toku badań socjologicznych w Ameryce Łacińskiej prowadzonych od 30 lat wspólnie z innymi naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Polska nigdy nie była uwikłana w politykę imperialną czy neokolonialną i w związku z tym tamtejsi badacze z uwagą odnoszą się do naszych osiągnięć i naszych badań - mówiła prof. Magdalena Śniadecka–Kotarska.

Posłuchaj całej rozmowy Katarzyny Kobylcekiej i jej gościa.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielu kandydatów na doktorów. Niewielu osiągnie cel

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 11:11
Na studiach doktoranckich jest dziś w Polsce ponad 40 tys. osób. Niewiele z nich jednak otrzyma ten naukowy tytuł - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

80 milionów złotych na projekty badawcze humanistów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 13:30
80 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na finansowanie projektów badawczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Dotychczas humaniści otrzymali z NPRH już blisko 200 mln zł - poinformował w środę resort nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyny na politechniki!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 07:00
- Współczesna kobieta-inżynier to przebojowa dziewczyna, doskonale się odnajdująca w działaniach informatycznych, ale również umiejąca zarządzać dużymi zespołami ludzkimi złożonymi z mężczyzn - mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń