X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Jubileusz UJ. Ruszyła nowa strona

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 19:30
Na razie specjalna jubileuszowa strona działa w języku polskim, wkrótce dostępna będzie w języku angielskim i łacińskim.
Audio

Adres strony to: www.650.uj.edu.pl.

Po oficjalnej konferencji prasowej 20 lutego, na której rektor UJ opowie o trwającym w tym roku jubileuszu, na stronie znajdą się bardziej szczegółowe informacje.

Program obchodów ma być bogaty. Na licznych kongresach, debatach i sympozjach gościć będą wybitni uczeni z całego świata. Nie zabraknie atrakcji kulturalnych i sportowych. Już na początku roku otwarte zostały dwie wystawy. Pierwsza – „Pasje malarskie” – udostępniona w Collegium Maius, prezentuje obrazy autorstwa emerytowanych pracowników UJ. Druga – „Wspomnień czar” – w Bibliotece Jagiellońskiej, pokazuje eksponaty z 1964 roku, związane z ostatnim okrągłym jubileuszem uczelni – 600-lecia istnienia.

Odbyły się już Otwarte Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Jednym z ważniejszych przyszłych wydarzeń będą majowe regaty na Wiśle przeznaczone dla studentów z całego świata.

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się w sobotę 10 maja. Dokładna rocznica powołania uczelni przypada 12 maja. W tym dniu, w 1364 roku król Kazimierz III Wielki założył uczelnię o nazwie Studium Generale. Wzorowana była na Uniwersytecie Bolońskim. Była to druga - po uniwersytecie w Pradze - tego typu placówka w Europie Środkowej. Działały na niej trzy wydziały: prawa, medycyny i sztuk wyzwolonych. Czwarty wydział – teologiczny – dodany został w 1400 roku, kiedy uniwersytet, po przerwanej działalności, został odnowiony przez króla Władysława II Jagiełłę i królową Jadwigę.

Od 1817 roku uczelnię określa się Uniwersytetem Jagiellońskim – ku czci dynastii Jagiellonów. Wcześniej funkcjonowały nazwy Akademia Krakowska, Szkoła Główna Koronna, Szkoła Główna Krakowska lub Uniwersytet Krakowski.

Senat Rzeczpospolitej ustanowił 2014 rok Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(ew/PAP-Nauka w Polsce)

Zobacz więcej na temat: NAUKA Uniwersytet Jagielloński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak