X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

PALEONTOLOGIA: Pingwin – monstrum

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2007 11:25
Znaleziono wielkiego pingwina, który lubił ciepło
Audio

Piszący o tym odkryciu dziennikarze z serwisów naukowych żartują np. że niefajnie byłoby spotkać takie coś w ciemnej alejce, albo że był to pingwin, przed którym nie trzeba by było przykucać, żeby spojrzeć mu prosto w oczy... Gdyby – bo człowiek nie miał szans go zobaczyć. W Peru, 14 st na południe od równika,  znaleziono kości pingwina z eocenu, sprzed 35 mln lat. Mierzył półtora metra wysokości i ważył ok. 60 kg. Ptak miał zdumiewająco długi dziób, bardziej przypominający dziób bociana niż jego dzisiejszych krewnych. Naukowców zdumiewa fakt, że Icadyptes salasi, jak go nazwano, zamieszkiwał zdecydowanie cieplejsze obszary niż obecne, zimnolubne raczej pingwiny i nie bardzo wiedzą, jak radził sobie z termoregulacją. Prawdopodobnie większość czasu spędzał w wodzie. I. salasi nie był największym pingwinem zamieszkującym niegdyś Ziemię. Anthropornis nordenskjoeldi, żyjący w miocenie, 45–37 mln lat temu był wzrostu dorosłego mężczyzny i ważył nawet 100 kilo. Jego szczątki są znane z obrzeży Antarktyki i z Nowej Zelandii.

 

Źródło: Nature

Zobacz więcej na temat: Nowa Zelandia Peru
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak