Nauka

Rocker Gisu przypomina: suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 15:19
"Rób zakupy bez podniety; suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety" - śpiewa w najnowszym klipie Rocker Gisu, czyli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Voyagerix/shutterstock.com/cc

Na klipie do piosenki widzimy Marka Posobkiewicza w okularach przeciwsłonecznych i czarnej koszulce, grającego na gitarze elektrycznej na dachu siedziby Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W oddali widać panoramę Warszawy na tle zachodzącego słońca.

Czytaj więcej:
nauka 1200 free
Nauka w portalu PolskieRadio.pl

"Suplementy to nie leki i nie są to też cukierki. Nierozważne zażywanie doprowadzi do usterki. Gdy nie jesteś czegoś pewien, co się w życiu czasem zdarza, o poradę wtedy poproś aptekarza lub lekarza" - radzi GIS.

"Więc gdy idziesz do apteki, rób zakupy bez podniety - suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety" - podkreśla w refrenie.

Posobkiewicz przypomina, że suplementy zawierają witaminy i mikroelementy, jednak należy je przyjmować tylko w uzasadnionych przypadkach. "Gdy je wcinasz bez kontroli zdrowie swe często rujnujesz" - ostrzega.

GIS przestrzegł też przed działaniem niektórych specyfików na odchudzanie i potencję. "Zdrowe życie to nie żarty, chcesz uniknąć przykrych zdarzeń - nic sam sobie nie ordynuj, lecz skontaktuj się z lekarzem" - śpiewa.

Na zakończenie klipu Główny Inspektor Sanitarny żartobliwie kieruje jeszcze kilka słów do słuchaczy: "Po wysłuchaniu skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą".We wcześniejszych nagraniach Posobkiewicz jako raper Gisu zachęcał m.in. do szczepień, do bycia dawcą narządów, edukował o szkodliwości palenia i apelował o ostrożność przy konsumpcji grzybów.

kk

Zobacz więcej na temat: NAUKA zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: o mózg powinniśmy dbać tak samo, jak o inne narządy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 21:09
- O mózg należy dbać przez całe życie. Badania dowodzą, że dzięki sportowi i zdrowej diecie może być zupełnie sprawny aż do starości - powiedziała prof. Dorota Bukowska z AWF w Poznaniu.
rozwiń zwiń