X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Uboczne skutki narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 09:44
Naukowcy po raz kolejny przestrzegają przed zażywaniem narkotyków.
Audio

Naukowcy po raz kolejny przestrzegają przed zażywaniem narkotyków. Najnowsze badania z Hiszpanii wskazują, że nawet niewielkie ilości kokainy - uznawanej czasem za bezpieczną - mogą być bardzo groźne.

Eksperci z Instytutu Medycyny Sądowej w Sewilli przeanalizowali 668 przypadków nagłych zgonów. 21 z nich było wynikiem zażywania kokainy; ofiarami byli mężczyźni w wieku od 21 do 45 lat. Oznacza to, że kokaina jest przyczyną trzech procent nagłych zgonów; naukowcy pokreślają w związku z tym, że ów narkotyk, mający opinię niegroźnego, w rzeczywistości jest bardzo niebezpieczny. Śmierć jest najtragiczniejszym skutkiem, ale kokaina może wywoływać także ataki serca czy udary mózgu.

Autorzy badań, które publikuje Europejski Magazyn Serce (European Heart Journal), podkreślają, że choć dane pochodzą z jednego tylko regionu Hiszpanii, ostrzeżenie powinno dotyczyć wszystkich Europejczyków.

Zobacz więcej na temat: Hiszpania medycyna udar mózgu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak