X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Ściana króla Dawida

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 10:25
Odkrycie izraelskich archeologów ma dowodzić, że król Dawid żył naprawdę.
Audio

Izraelscy archeolodzy odkryli w Jerozolimie ścianę z czasów bilijnych królów Dawida i Salomona. Część naukowców z Uniwerysetu Hebrajskiego już stwierdziła, że jest to najważnijesza odnaleziona budowla z czasów pierwszej świątyni Salomona.

Ścianę odkopano w parku Ofela między Wzgórzem Świątynnym a palestyńskim osiedlem Silvan. Ma ona 10 metrów wysokości i 70 długości. Archeolog Eilat Mazar na podstawie znalezionych w pobliżu skorup naczyń, jej wiek określiła na 3 tysiące lat. Według niej jest to dowód na to, że królowie Dawid i Salomon są postaciami historycznymi.


Eilat Mazar od pięciu lat prowadzi wykopaliska w tym miejscu. Wcześniej twierdziła, że odkopała pozostałości pałacu królów Jerozolimy. Wielu izraelskich archeologów podchodzi do jej doniesień sceptycznie. Uważają oni, że znalezione budowle są o 400 lat młodsze, a królowie Dawid i Salomon są postaciami mitycznymi. Palestyńczycy z kolei są przekonani, że Izrael chce potwierdzić swoje historyczne prawo do Jerozolimy.

Zobacz więcej na temat: archeologia Izrael Jerozolima
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak