X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Przed rokiem Jubileuszowym UJ patentuje logo

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 23:55
Uniwersytet Jagielloński chroni swoje symbole m.in. herb i nazwę. W przyszłym roku jubileusz 650-lecia uczelni - a zatem i wysyp gadżetów z jej symbolami.
Dziedziniec Collegium Maius UJ
Dziedziniec Collegium Maius UJFoto: Cancre/Licencja CC/Wikimedia Commons

Zgodnie z regulaminem opublikowanym we wrześniu przez Uniwersytet Jagielloński, przedsiębiorcy, którzy chcieliby wykorzystać herb lub nazwę uczelni na produkowanych przez siebie pamiątkach, muszą najpierw zdobyć licencję.

UJ jako pierwsza uczelnia w kraju zdecydowała się na takie rozwiązanie. Do tej pory producenci np. koszulek, krawatów, spinek, kubków mogli korzystać z symboli uczelni bez żadnych umów i opłat.

- Marka UJ jest doskonale znana w Polsce i na świecie. Pracowały na nią pokolenia: studenci, absolwenci, pracownicy nauki. Ochrona znaków towarowych wynika z szacunku dla uniwersytetu, jego wieku, osiągnięć i znaczenia dla Polaków – wyjaśnia kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska.

Kwestie sporne, związane z bezprawnym użyciem znaków towarowych mają być rozstrzygane przed sądem.

W związku z jubileuszem 650-lecia UJ mają powstać nowe, ciekawe pamiątki związane z uczelnią. Pomysłów na nie kanclerz uczelni nie zdradza.

(ew/PAP-Nauka w Polsce)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak