X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

O pożarach przez internet

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2009 09:46
Australijczycy będą dostawali ostrzeżenia przez internet.
Audio

Australijczycy będą dostawali ostrzeżenia o pożarach lasów przez internet. Rząd nie zamierza jednak tworzyć specjalnych stron, tylko wykorzystać znane i chętnie odwiedzane portale społecznościowe.

Kilka miesięcy temu w stanie Victoria w wyniku pożarów zginęły 173 osoby. Mieszkańcy skarżyli się, że ostrzeżenia pojawiały się zbyt późno lub nie było ich wcale. Decyzje o tym, czy ratować swoje domy czy uciekać przed płomieniami, zapadały w związku z tym w ostatnim momencie i często były błędne. Dlatego teraz stanowe władze chcą na bieżąco przekazywać informacje za pośrednictwem tak znanych portali, jak Twitter czy Facebook.

Dane będą nachodziły z różnych źródeł i mieszkańcy będą mogli szybciej i trafniej ocenić, czy w obliczu zbliżającego się ognia najlepszym wyjściem jest ewakuacja czy obrona domu. Zdaniem rządu może to pomóc w uniknięciu wielu śmiertelnych ofiar i ułatwi pracę służbom ratowniczym.

R. Motriuk / IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaszą, chronią i ratują

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2010 22:05
Strażacy dziś i wczoraj - nauka w służbie pożarnictwa
rozwiń zwiń