Nauka

Smutna wiadomość z wrocławskiego zoo. Mały mrównik nie przeżył

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:52
"Kilka tygodni temu wasze i nasze serca podbił mały mrównik. Jego narodziny sprawiły wiele radości. Niestety mimo ogromnych chęci i zaangażowania p. Andrzeja, nie udało nam się go odchować. Są sytuacje, kiedy nie wygramy z naturą" - napisało zoo na swoim profulu na Facebooku.
Mrówniki
MrównikiFoto: MontageMan/Wikimedia Commons/CC

Czytaj więcej:
nauka 1200 free
Nauka w portalu PolskieRadio.pl

Poród mrównika we wrocławskim zoo był trudny. Opiekun zwierzęcia musiał nie tylko pomóc mu w przyjściu na świat, ale również przez godzinę przywracać jego funkcje życiowe - tłumaczył kilka tygodni temu dyrektor wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.Mrównik to zwierzę, które rzadko występuje w ogrodach zoologicznych, a jeszcze rzadziej się tam rozmnaża. W zeszłym roku w europejskich ogrodach zoologicznych urodziło się tylko pięć mrówników i nie wszystkie się uchowały.

Mrówniki żywią się przede wszystkim mrówkami, termitami i larwami. W ich wyglądzie uwagę przykuwają wielkie uszy. Służą one do orientacji w terenie oraz do poszukiwania pożywienia. Mrównik potrafi usłyszeć larwę owada poruszającą się metr pod ziemią. Zwierzę ma też duże pazury służące do rozkopywania kopców termitów.

Zoo Wrocław, PAP, kk


Zobacz więcej na temat: NAUKA zwierzęta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak