Nauka

Masz nowy telewizor? Uważaj, co mówisz w jego otoczeniu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 20:37
Inteligentne telewizory Samsunga, dysponujące funkcją rozpoznawania i sterowania głosem, mogą przechwytywać rozmowy prowadzone w miejscu, w którym znajduje się urządzenie i przekazywać je nie tylko producentowi, ale także stronom trzecim.
Audio
  • Inteligentne telewizory mogą podsłuchiwać - relacja Rafała Motriuka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu/cc

Samsung ostrzega o tej możliwości na swojej stronie internetowej w zakładce dotyczącej polityki prywatności.  Południowokoreański koncern informuje, że telewizory z serii Smart TV mogą "przechwytywać komendy głosowe i towarzyszące im teksty, dzięki czemu będziemy (Samsung) mogli zaoferować ci usługi związane z funkcją rozpoznawania głosu (Voice Recognition), a do tego ją rozwijać i udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich" - czytamy na stronie producenta.

W rozmowie z amerykańskim portalem technologicznym cnet rzeczniczka Samsunga tłumaczyła, że firma bardzo poważnie podchodzi do ochrony prywatności konsumentów. - We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych - powiedziała przedstawicielka koncernu.

Telewizory z serii Smart TV mają możliwość wyłączenia funkcji rozpoznawania i sterowania głosem. Urządzenia informują o włączonej usłudze, wyświetlając ikonę mikrofonu po jego uruchomieniu.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Zobacz więcej na temat: samsung technologie telewizor
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polacy kupują mniej telewizorów, ale za to większe

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 08:15
Sprzedaż telewizorów nie idzie jak dawniej, ale chętniej kupujemy coraz większe odbiorniki - informuje "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń