X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Serce pamięta każdą miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 22:20
- Stan zakochania może być dla wielu osób rodzajem uzdrowienia. Miłość wyzwala i inspiruje do działań pozytywnych - mówi Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, autorka książki o "inteligencji serca".
Audio
Serce pamięta każdą miłość
Foto: Glow Images/East News

Każdy chciałby choć raz w życiu naprawdę się zakochać. Zwłaszcza, że to uczucie często porównuje się do stanu euforycznego. Ale - jak zauważa Grażyna Dobroń - otworzyć się przed kimś to naprawdę sztuka, szczególnie że serce ma pamięć krótko- i długoterminową. Pamięta więc wszystkie żale, rozstania, zadry, rozczarowania.

- Boimy się tego zatracenia. Czasem możemy odczuwać przyciąganie seksualne, ale jeżeli umysł mocno to kontroluje, nie pozwolimy sobie na doświadczanie fali przepływającej przez nasze ciało - wyjaśnia Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Gość Trójki przypomina, że stan zakochania jest projektowaniem na drugą osobę naszych wyobrażeń, natomiast w kolejnych fazach uczucie staje się bardziej dojrzałe i pełniejsze. - Związek jest jak ogród, o który musimy dbać. Jeżeli mamy mało czasu dla siebie, trudno będzie nam być osobą uważną na kochaną osobę - mówi ekspert i przekonuje, że najpierw musimy się sami ze sobą dobrze czuć, by czuć się dobrze z drugą osobą.

Jakie pytania warto zadać sercu, zanim zdecydujemy się na budowanie związku? Posłuchaj całej rozmowy.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słuchaj głosu serca!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:10
To nie tylko pompa tłocząca życiodajną krew, to nasz drugi mózg, który często pierwszy wie, co nas czeka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kochasz? Oddaj zużytą baterię...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 15:56
- Chyba nie ma nic piękniejszego, co możemy dać drugiej osobie, niż piękny, zdrowy, czysty świat, w którym razem możemy być razem do końca życia - mówi ekolog, gość Grażyny Dobroń w Trójce.
rozwiń zwiń