X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

A czy Ty jesteś FOMO?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 19:11
Wielu z nas nie wyobraża sobie już życia bez smartfona; inni nawet nie wiedzą, że są posiadaczami takiego urządzenia. Którzy z nich zaliczani są do FOMO, sprawdziliśmy w "Czwartym Wymiarze".
Audio
  • Co to jest FOMO i kogo dotyczy wyjaśnia Rafał Wiewiórski (Czwarty Wymiar/Czwórka)
A czy Ty jesteś FOMO?
Foto: WikiKiwi/Flickr

FOMO czyli "fear of missing out" (strach przed przegapieniem czegoś) trudno zdefiniować jako chorobę czy uzależnienie. To zjawisko dotyczy około 50% osób korzystających z portali społecznościowych. Część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z tego strachu, jednak tuż po przebudzeniu sięga po smartfona, by sprawdzić, co się dzieje na świecie i u najbliższych znajomych.

Rafał Wiewiórski z Cube Group zauważa jednak, że mimo ogromnego rozwoju nowych technologii, 14% posiadaczy smartfonów w ogóle nie zdaje sobie sprawy, do czego służy to urządzenie. Bez problemu z możliwości smartfonów korzystają ludzie młodzi, którzy swój dzień zaczynają od sięgnięcia po nowoczesny telefon i nie wyobrażają sobie choćby dnia bez tego urządzenia.

Kuba Marcinowicz w "Czwartym Wymiarze" odpowiedział na kilka pytań, by sprawdzić, czy jest FOMO. sprawdź i Ty.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka internet smartfon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 proc.młodych Europejczyków ma smartfon

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 10:08
Według raportu Telefonica Global Millenial Survey, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego nie lubimy w smartfonach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:05
Niemal połowa wszystkich problemów z działaniem smartfonów dotyczy przeglądania stron internetowych i mediów społecznościowych. Według użytkowników najbardziej frustrujące w korzystaniu ze smartfonów jest słabe i wolne połącznie internetowe oraz zawieszające się aplikacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon w reżimie Kima. Z dostępem do intranetu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 07:10
Korea Płn. poinformowała o istnieniu własnego modelu wielofunkcyjnego telefonu komórkowego. Na zdjęciach pokazanych w mediach nie widać linii produkcyjnych, tylko pakowanie telefonów.
rozwiń zwiń