Nauka

A czy Ty jesteś FOMO?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 19:11
Wielu z nas nie wyobraża sobie już życia bez smartfona; inni nawet nie wiedzą, że są posiadaczami takiego urządzenia. Którzy z nich zaliczani są do FOMO, sprawdziliśmy w "Czwartym Wymiarze".
Audio
  • Co to jest FOMO i kogo dotyczy wyjaśnia Rafał Wiewiórski (Czwarty Wymiar/Czwórka)
A czy Ty jesteś FOMO?
Foto: WikiKiwi/Flickr

FOMO czyli "fear of missing out" (strach przed przegapieniem czegoś) trudno zdefiniować jako chorobę czy uzależnienie. To zjawisko dotyczy około 50% osób korzystających z portali społecznościowych. Część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z tego strachu, jednak tuż po przebudzeniu sięga po smartfona, by sprawdzić, co się dzieje na świecie i u najbliższych znajomych.

Rafał Wiewiórski z Cube Group zauważa jednak, że mimo ogromnego rozwoju nowych technologii, 14% posiadaczy smartfonów w ogóle nie zdaje sobie sprawy, do czego służy to urządzenie. Bez problemu z możliwości smartfonów korzystają ludzie młodzi, którzy swój dzień zaczynają od sięgnięcia po nowoczesny telefon i nie wyobrażają sobie choćby dnia bez tego urządzenia.

Kuba Marcinowicz w "Czwartym Wymiarze" odpowiedział na kilka pytań, by sprawdzić, czy jest FOMO. sprawdź i Ty.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka internet smartfon

Czytaj także

60 proc.młodych Europejczyków ma smartfon

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 10:08
Według raportu Telefonica Global Millenial Survey, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego nie lubimy w smartfonach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 09:05
Niemal połowa wszystkich problemów z działaniem smartfonów dotyczy przeglądania stron internetowych i mediów społecznościowych. Według użytkowników najbardziej frustrujące w korzystaniu ze smartfonów jest słabe i wolne połącznie internetowe oraz zawieszające się aplikacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon w reżimie Kima. Z dostępem do intranetu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 07:10
Korea Płn. poinformowała o istnieniu własnego modelu wielofunkcyjnego telefonu komórkowego. Na zdjęciach pokazanych w mediach nie widać linii produkcyjnych, tylko pakowanie telefonów.
rozwiń zwiń