Nauka

Miliard zł dla studentów. "Wspieramy pomysły, zmieniające rzeczywistość"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 21:14
- Głównym naszym zadaniem jest to, by nowe wynalazki zmieniały rzeczywistość i stały się nowym elementem krajobrazu - mówi Piotr Krasiński, dyrektor Działu Rozwoju Kadry Naukowej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • Miliard złotych dla studentów. Jak go zdobyć? (Eureka/ Jedynka)
- Musimy obserwować to, co się dzieje dookoła, być elastyczni i wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują i mogą dać gospodarce, mówiąc potocznie, kopa innowacyjnego - podkreśla gość Jedynki
- Musimy obserwować to, co się dzieje dookoła, być elastyczni i wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują i mogą dać gospodarce, mówiąc potocznie, kopa innowacyjnego - podkreśla gość JedynkiFoto: DisobeyArt / Shutterstock

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy miliard złotych na konkurs grantowy "Zintegrowane programy uczelni". Jest skierowany dla szkół wyższych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, które kształcą co najmniej 200 studentów.

- Chcemy pomóc studentom w tym, by w momencie, kiedy wchodzą na rynek pracy mogli uniknąć tego, co od wielu lat jest określane jako największa bolączka, czyli nieprzygotowanie do pracy, do wykonywania określonego zawodu. Studenci zazwyczaj legitymują się doskonałą wiedzą, a od kilku lat m.in. też dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wchodzą na rynek pracy mając odpowiednie kompetencje, kwalifikacje i wszystko to, czego pracodawcy od nich oczekują - opowiada dyrektor.

O tym, jakie projekty są najchętniej finansowane i jak można się zgłosić, by wziąć udział w konkursie mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Piotr Krasiński (dyrektor Działu Rozwoju Kadry Naukowej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 27.06.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy konstruktorzy łazików najlepsi w Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:10
Polskie drużyny okazały się bezkonkurencyjne na międzynarodowym konkursie łazików marsjańskich European Rover Challenge. Polacy zdobyli I i II miejsce oraz nagrodę specjalną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Osobom rozumiejącym fizykę jest łatwiej w życiu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 23:37
- Zrozumienie fizyki pomaga w wychwyceniu bzdur i głupot. Osobom zajmujących się tą nauką jest po prostu łatwiej w życiu - mówi matematyk i programista dr Jarosław Deminet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak pionierem nowoczesnej techniki wydobycia ropy naftowej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:02
Jednym z bohaterów audycji był Wacław Wolski (1865-1922), który jako pierwszy praktycznie zastosował sprężony gaz do wydobywania ropy naftowej.
rozwiń zwiń