Nauka

Polska onkologia dziecięca znalazła się na nowej drodze

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 20:32
- Nadal pozostaje dużym problemem stosowanie nowych leków i innowacyjnych rozwiązań, więc jeśli możemy czerpać z wiedzy ośrodków, które są o krok dalej, to dzięki temu nasi pacjenci mogą mieć dostęp do tego, co jeszcze u nas nie jest standardem - mówi onkolog prof. Anna Raciborska.
Audio
  • Jakie są szczegóły współpracy Instytutu Matki i Dziecka ze szpitalem w St. Jude? (Eureka/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/VGstockstudio

Instytut Matki i Dziecka nawiązał współpracę z St. Jude Children's Research Hospital, wiodącym dziecięcym szpitalem onkologicznym w Stanach Zjednoczonych. Program amerykańskiego ośrodka badawczego St. Jude Global działa m.in. w Ameryce Południowej, Chinach, na Bliskim Wschodzie. Instytut Matki i Dziecka to ośrodek koordynujący leczenie tak rzadkich chorób, jak guzy kości, na które co roku zapada u nas ok. 50-70 osób.

- Moglibyśmy kształcić nasze kadry, przekazywać wiedzę innym i służyć swoim doświadczeniem krajom sąsiednim, by wszystkie dzieci z naszego regionu mogły być leczone zgodnie ze standardami Europy Zachodniej i Ameryki - podkreśla prof. Anna Raciborska.

O samej idei programu i pomysłach na jego wdrażanie mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: prof. Anna Raciborska (pediatra, onkolog, kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD)

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Siatkówczak - nowotwór złośliwy, który dotyka najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 23:51
- Trzeba słuchać rodziców, bo najlepiej wiedzą, co dzieje się z ich dzieckiem. Wczesne rozpoznanie oznacza mniej zaawansowaną chorobę i mniej intensywne leczenie - mówi lekarz prof. Bożena Dembowska-Bagińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowa dieta skutecznie pomaga w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 21:21
- Powiedzenie "wiara czyni cuda" nie stosuje się do onkologii. Ze swojej praktyki nigdy nie widziałem, by pacjenci zostali wyleczeni z choroby nowotworowej lekami alternatywnymi - mówi lekarz prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć na pełnej petardzie aż do końca?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 21:14
- Życie na pełnej petardzie to towarzyszenie w cierpieniu, przyjmowaniu trudnych wiadomości i umieranie. To bycie najbardziej przyzwoitym, dotykanie łagodnego misterium śmierci - mówił ks. Jan Kaczkowski.
rozwiń zwiń