Nauka

Psychologia z ekonomią? Interdyscyplinarne studia doktoranckie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 21:00
- Jak wskazuje wiele badań i analiz, studia doktoranckie w Polsce cały czas są przeteoretyzowanymi studiami - podkreślił w radiowej Jedynce dr Tomasz Maliszewski z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/shutterstock.com/cc

Finanse i rachunkowość eksperymentalna. Brzmi zagadkowo? To efekt dialogu dyscyplin - łączenia nauk ekonomicznych z psychologią, z naukami społecznymi.

Aby się rozwijać, poszerzać wiedzę, trzeba wiedzieć jak. To dotyczy każdej dziedziny nauki. Stąd studia doktoranckie kształcące wysokiej klasy przyszłych badaczy. Takie studia wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które organizuje konkurs na interdyscyplinarne programy studiów doktoranckich.

Jak wskazał w "Eurece" dr Tomasz Maliszewski z NCBiR, jeśli chodzi o studia w Polsce, to wciąż mamy do czynienia z przewagą teorii nad praktyką.

- My, wychodząc naprzeciw potrzebie, postanowiliśmy zorganizować konkurs, którego celem jest upraktycznienie studiów. Spowodowanie, że absolwenci, świeżo upieczeni doktorzy, będą mieli miękkie lądowanie na rynku pracy - wyjaśnił gość Jedynki i opowiedział o konkursie.

Jakie instytucje uczestniczyły w ubiegłym roku w projekcie? Na jakie dofinansowanie można liczyć? Zapraszamy do wysłuchania całej, 11. z cyklu, audycji, która powstała przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

W "Eurece" połączyliśmy się też telefonicznie z Marcinem Dokowiczem, koordynatorem studiów doktoranckich "ChemInter" (UAM). Rozmawialiśmy także z prof. Dorotą Dobiją, kierownik studiów doktoranckich będących miksem ekonomii z psychologią (Akademia Leona Koźmińskiego). 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Tomasz Maliszewski (koordynator konkursu na interdyscyplinarne programy studiów doktoranckich NCBiR)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 19.10

kk/kh

Zobacz więcej na temat: NAUKA Dorota Truszczak studia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staże i praktyki dobrym początkiem kariery

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:10
- Dzięki naszym funduszom szkoły wyższe mogą poprawić jakość kształcenia, studenci uzyskać niezbędne kwalifikacje, a finalnym beneficjentem całego procesu będzie krajowa gospodarka - mówi Bartosz Konopacki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń