X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

We wrześniu kolejny warszawski Festiwal Nauki. Program wyjątkowo bogaty!

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 01:00
Ponad pół tysiąca wykładów i debat oraz ponad dwieście lekcji dla młodzieży przygotowali organizatorzy XVIII edycji stołecznego Festiwalu Nauki, przebiegającego od 19 do 28 września.
Piknik Chemiczny w ramach XV Festiwalu Nauki
Piknik Chemiczny w ramach XV Festiwalu NaukiFoto: www.festiwalnauki.edu.pl

Niezmiennie najważniejszym elementem festiwalu są debaty główne. W programie znalazły się spotkania dotyczące polskiej waluty, a także o tematyce historycznej, dotyczące np. I wojny światowej czy przebiegu transformacji ustrojowej. Odbędą się też debaty z dziedziny medycyny i astronomii.

Organizatorzy przygotowali różnotematyczne lekcje dla dzieci i dla młodzieży gimnazjalnej. Młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach, organizowanych, m.in. przez Centrum Astronomiczne PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Kampinoski Park Narodowy i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przygotował specjalny pokaz, w którym uczestnicy zobaczą, jakie procesy psychofizjologiczne zachodzą w naszym organizmie w sytuacjach stresowych.

Festiwalowe spotkania w ramach panelu „Wieczory z Nauką” będą dotyczyć m.in. pojęcia ”gender” i różnic pomiędzy płcią kulturową a płcią biologiczną. Słuchacze dowiedzą się także, jakie wyzwania stoją przed systemem ochrony własności intelektualnej w dobie szybkiego rozwoju nowych technologii.

Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w dni powszednie organizatorzy przygotowali warsztaty i wykłady weekendowe. Uruchomiona została również strona internetowa, dzięki której można zapoznać się z debatami i wykładami tegorocznej edycji.

Podczas festiwalu wręczona zostanie nagroda „Złotej Róży” za najlepszą książkę naukową. Informacje o nominowanych pozycjach znajdują się na stronie internetowej.

Pierwszy Festiwal Nauki odbył się w 1997 roku z inicjatywy prof. Davida Shugara, biologa molekularnego, twórcy polskiej szkoły biofizyki molekularnej. Od 2006 roku organizacją festiwalu zajmuje się Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk.

(ew/Nauka w Polsce)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak