Nauka

Owady na talerzu Kowalskiego i Nowaka?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 00:10
Insekty jada się w krajach pasa równikowego m.in. w Azji, Ameryce Środkowej i Południowej, Australii, Oceanii i Afryce. Czy moda na jedzenie owadów opanuje też Polskę?
Audio
  • Owady na talerzu i inne informacje naukowe tygodnia (Trójwymiar/Trójka)
Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego niewykluczone, że owady na talerzach Europejczyków pojawią się w niedalekiej przyszłości
Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego niewykluczone, że owady na talerzach Europejczyków pojawią się w niedalekiej przyszłościFoto: Charoenkrung.Studio99/Shutterstock.com

Zdaniem dr Anny Żołnierczyk z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu byłoby to dobre rozwiązanie. Hodowla owadów jest tańsza niż np. wołowiny - nie są emitowane do atmosfery duże ilości gazów cieplarnianych czy amoniaku, co jest nieodłącznym elementem chowu bydła. Ponadto, w obliczu braku wody pitnej w wielu rejonach świata, niebagatelne znaczenie ma fakt, że tego typu organizmy potrzebują jej bardzo mało.

Czy zatem powinniśmy się oswoić z myślą o zjedzeniu tego, co lata i pełza? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówimy także, kiedy na polskich drogach pojawią się pierwsze samochody elektryczne, i opowiadamy o pierwszej firmie, która będzie wszczepiać swoim pracownikom mikrochipy.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Gość: dr Anna Żołnierczyk (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
Data emisji: 2.08.2017
Godzina emisji: 18.37

sm/czaj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Diagnostyka bez bólu. Ortopedia przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:15
Bezinwazyjne badania stawów, ataki hakerów na smart-lodówki i technologia wspierająca właścicieli psów - Kuba Witkowski przedstawia najświeższe ciekawostki ze świata nauki, biznesu i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy odkryjemy Ziemię 2.0?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:25
Czy planety mogą istnieć bez sąsiedztwa gwiazdy? Czym jest astroturf marketing? I czy sztuczna inteligencja może wpłynąć na turystykę? Na te pytania odpowiada Kuba Witkowski.
rozwiń zwiń