X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Lekarze ostrzegają: smog zagraża ciąży

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 18:29
W tym roku Anglicy opublikowali badania, z których wynika, że w łożyskach kobiet ciężarnych, które mieszkają w centrum Londynu częściej obserwuje się osadzanie sadzy pochodzącej z pyłów wdychanych na co dzień przez przyszłe matki.
Audio
  • Wpływ smogu na rozwijającą się ciążę (Pigułka na zdrowie/Jedynka)
Kobieta w ciąży
Kobieta w ciążyFoto: tasha/Pixabay

Niestety grozi to również mieszkankom dużych polskich miast. Podobne badania przeprowadzono w Krakowie na grupie 500 kobiet. – Badania dowiodły, że dzieci rodzą się mniejsze oraz mają zmniejszony obwód główki, co z kolei powoduje mniejszy wskaźnik inteligencji, a w późniejszym życiu rozwój wielu poważnych chorób płuc i oskrzeli – powiedział ginekolog prof. Roman Smolarczyk.

Zatem jak chronić siebie i rozwijające się dziecko? Dietetyk kliniczny Hanna Stolińska-Fiedorowicz proponuje specjalną dietę. – Musimy walczyć o to, żeby nie było żadnych niedoborów pokarmowych – wskazała.

Pewne gatunki roślin oczyszczają powietrze w domu i tym samym pozwalają ciężarnej zachować zdrowie. Jakie to rośliny? O tym w nagraniu audycji. Goście mówili również, po które produkty spożywcze powinna sięgać przyszła matka, a których powinna unikać. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Pigułka na zdrowie

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Roman Smolarczyk (ginekolog, położnik i endokrynolog), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 13.45

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorzy na nowotwory umierają często z niedożywienia

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 19:06
Eksperci medyczni podkreślają, że ogromny wpływ na leczenie pacjentów onkologicznych ma wczesne wdrożenie żywienia medycznego. Szacuje się, że około 40 proc. pacjentów onkologicznych w Europie cierpi z powodu niedożywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arytmia serca - objawy, przyczyny, leczenie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 19:28
Zwykle serce bije ok. 60-80 razy na minutę - taki jest prawidłowy rytm serca u ludzi zdrowych. U osób wyczynowo uprawiających sport serce może pracować wolniej około 40-50 razy na minutę podczas spoczynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profilaktyka okulistyczna u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 16:00
- Uważność jest tutaj bardzo wskazana - mówi dr Anna Maria Ambroziak, okulistka. - Obserwujmy, jak dziecko reaguje na bodźce, które są adekwatne do reakcji w danym wieku - dodaje.
rozwiń zwiń