X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
90 Polskiego Radia
Section04

Głos Solidarności znów w Polskim Radiu

Polskie Radio
Izabella Mazurek 16.03.2015
Wybory do Sejmu i Senatu, punkt wyborczy przy ul. Stanisława Wyspiańskiego na Żoliborzu. Plakaty zachęcające do uczestnictwa w wyborach i głosowania na Solidarność, Warszawa, 4.06.1989. Źr. PAPJan Morek
Wybory do Sejmu i Senatu, punkt wyborczy przy ul. Stanisława Wyspiańskiego na Żoliborzu. Plakaty zachęcające do uczestnictwa w wyborach i głosowania na "Solidarność", Warszawa, 4.06.1989. Źr. PAP/Jan Morek

Zespół Dziennikarzy Komitetu Obywatelskiego zaczął tworzyć się już w trakcie obrad Okrągłego Stołu. Trzon stanowili radiowcy wyrzuceni z pracy w stanie wojennym. Ich opozycyjne losy były bardzo różne. Często wiodły przez prasę podziemną, ośrodki internowania, areszty i więzienia.

Magazyn radiowy "Solidarni" pojawił się na antenie Polskiego Radia już w kwietniu 1989 roku. Była to pierwsza jaskółka wolnych mediów. Baza zespołu znajdowała się przy alei Niepodległości. Dla trzydziestu ośmiu pracowników radio przeznaczyło… jeden pokój. Z tego powodu wiele pozycji radiowego magazynu powstawało w studiu Polskiego Związku Niewidomych oraz w pierwszej siedzibie "Gazety Wyborczej".

Skomponowany przez Włodzimierza Korcza sygnał audycji zapowiadał, że partyjno-rządowy monopol na informacje został złamany. Przyczynili się do tego m.in. Janina Jankowska, Szczęsna Milli, Marek Owsiński, Krzysztof Oczkowski, Jacek Fedorowicz, Jacek Ejsmont, Jerzy Farner, Bohdan Tomaszewski, Marek Mądrzejewski czy Czesław Dygant.

  • Zobacz więcej na temat:
Section19
Section20