X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
90 Polskiego RadiaKsiazka
Section05
Posłuchaj
Fragment audycji radiostacji Błyskawica, sygnał radiostacji (melodia "Warszawianki"), nadana 24 sierpnia 1944.
Wiersz "Żądamy amunicji" Zbigniewa Jasińskiego ps. Rudy, nadany przez radiostację Błyskawica 24 sierpnia 1944. Recytuje Zbigniew Świętochowski ps. Krzysztof.
Komunikat dowództwa Armii Krajowej na antenie radiostacji Błyskawica, 24 sierpnia 1944.
- Powiedziałem kilka zdań i osobiście rozbiłem młotkiem "Błyskawicę" - wspomnienia Jana Georgicy ps. Grzegorzewicz na temat ostatniej emisji radiostacji. (PR,1972)
Wypowiedź Macieja Józefa Kwiatkowskiego na temat okoliczności skonstruowania radiostacji Błyskawica przez Antoniego Zębika. (PR, 1974)
"Błyskawica" - o powstańczej radiostacji opowiada m.in. konstruktor inż. Roman Kitzner, ps. Zbigniew. Reportaż Krystyny Melion. (PR, 1984)
"Moja Błyskawica” - bohaterem reportażu Ireny Piłatowskiej jest konstruktor powstańczej radiostacji Błyskawica, Antoni Zębik. (PR, 2004)
- Miałem wiarę, że to, co dzieje się w Warszawie, przyniesie odzew z całego świata - wspominał Zbigniew Świętochowski, pierwszy spiker powstańczej radiostacji.
Działalność powstańczej radiostacji Błyskawica. Wspomnienia osób, które tworzyły rozgłośnię. Audycja Elizy Bojarskiej z cyklu "Historia Polskiego Radia" (PR, 19.03.1995)