X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Projekt "Myśląca ręka". Z umiłowania ludzi, których pracy nie widać na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 08:55
- Sukces na teatralnej scenie w dużej mierze zależy jest relacji jaką scenografowie nawiążą z rzemieślnikami teatralnymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Szydłowska, kuratorka projektu "Myśląca ręka" w Teatrze im. Słowackiego i scenografka Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.
Audio
  • 22.12.18 DOMAGAŁAsię TEATRU: projekt "Myśląca ręka"
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/SimoneN

"Myśląca ręka" to cykl działań edukacyjnych zapoznających uczestników z procesem powstawania scenicznego świata, ze szczególnym naciskiem na rolę i znaczenie teatralnego rzemiosła, jego historię, tradycję, wykorzystywane materiały i technologie. Chodzi o to, by przybliżyć widzom prace tych ludzi, których na co dzień nie widują na scenie, a których praca jest kluczowa dla artystycznego sukcesu.

- Fascynujące jest, jak oni pracują, jak angażują się w to, co scenografowie wymyślą i wykreują na papierze.  Czym innym jest idea, którą opracowujemy z reżyserem, a czym innym to, co scenograf określa w projekcie. Wiele zależy od pracy rzemieślników - tłumaczyła Małgorzata Szydłowska.

Wymieniła w tym kontekście stolarzy, ślusarzy, tapicerów, krawców, rekwizytorów, oświetleniowców, akustyków. - To cała armia wyspecjalizowanych ludzi, którzy całe życie wykonują wyuczony zawód i są mistrzami w swojej dziedzinie. Świeżo upieczony scenograf po studiach wiele może się od nich nauczyć. Natomiast dla kogoś z doświadczeniem jest to fascynujący dialog - dodała Szydłowska.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała. 

Data emisji: 22.12

Godzina emisji: 22.06

PR24


Zobacz więcej na temat: KULTURA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Twórczość Vedrany Rudan. Głos bezkompromisowej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:00
- Vedrana Rudan jest niezwykle barwną postacią, gwiazdą literatury i publicystyki. Kreuje się nieustannie, prowokuje i skandalizuje. Jest bardziej otwarta niż Elfriede Jelinek, jest jej więcej w przestrzeni publicznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Kempa, która na deski Teatru Dramatycznego w Warszawie przeniosła książkę chorwackiej pisarki "Miłość od ostatniego wejrzenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". Premiera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 10:36
- Życie, nauka, wakacje, seks, umieranie, święta i punk w Polsce, zapraszamy  - powiedział w Polskim Radiu 24 aktor Radosław Krzyżowski. W Narodowym Starym Teatrze w Krakowie miała miejsce premiera spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". 
rozwiń zwiń