Kultura

Nakręć sobie zombie love story!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 16:12
Okazuje się, że Polacy lubią amatorsko kręcić horrory. Napływa tyle zgłoszeń, że "Horror w shortach. Konkurs na krótki metraż" został właśnie przedłużony do stycznia!

To szansa dla filmowców, artystów ale również amatorów na zaistnienie w polskich kinach. Ale głównie dla tych, którzy lubią hektolitry sztucznej krwi przed kamerą.

Wystarczy nakręcić maksymalnie 10 minutowy film grozy, horror, thriller lub odnieść się w kreatywny sposób do wspomnianych gatunków i przesłać gotową pracę do 8 stycznia na adres:

Spectator Marek Poznerowicz
ul. Popiełuszki 17 b m 22
01-595 Warszawa

Technika dowolna. Liczy się pomysł. Nagrodą główną jest wprowadzenie filmu do kin 10 lutego wraz z niemieckim horrorem o zombie "Rammbock"!

Kto wie, może gdzieś w Polsce czai się drugi Wes Craven? Może to szansa, by zacząć kręcić filmy grozy zawodowo? Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 stycznia 2012.

 

usc

Zobacz więcej na temat: POLSKA
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Dlaczego wampiry nie lubią czosnku?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 12:07
W większości filmów i powieściach o wampirach, istoty te, oprócz panicznego lęku przed słońcem, czy srebrem, nie przepadają również za czosnkiem. Tymczasem okazuje się, ze to nie tylko wymysł twórców filmowych i pisarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stephen King zdradza pierwszy fragment "Lśnienia 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 14:46
Mały jasnowidz z "Lśnienia" ma teraz 40 lat i upominają się o niego potwory. Zawalczy z wampirami, które niezauważenie mordują dzieci w całych Stanach Zjednoczonych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hollywoodzkie gwiazdy są nieśmiertelne. Oto dowód!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 08:00
Niektórzy znani aktorzy nienaturalnie powoli się starzeją. Inni są łudząco podobni do ludzi zmarłych wiele lat temu. Sensacyjne odkrycie dowodzi, że wśród celebrytów są tacy, którzy przybywają jakby z innego czasu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wampiry pomagają nam walczyć ze śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 15:45
Są szybsze, silniejsze, mądrzejsze i przede wszystkim nieśmiertelne. O tysiącach wampirycznych analogii, głęboko tkwiących w każdym z nas, opowiadamy w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 horrorów, które warto obejrzeć po ciemku

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 16:00
Jest strasznie, ale lepiej nie zasłaniać ręką oczu, bo za to kino grozy biorą się genialni reżyserzy, operatorzy i spece od efektów specjalnych. Przedstawiamy 10 filmów, które są dobrą alternatywą dla "Egzorcysty" i "Laleczki Chucky".
rozwiń zwiń