Kultura

Przyjdź na konsultacje z designu!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 13:30
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zaprasza na trzy dni konsultacji osobistych, przeglądów portfolio i wykładów. Wszystkich, bezpłatnie!

Kilka tygodni temu, we Wrocławiu, podczas Europejskiego Konkresu Kultury Rene Wawrzkiewicz ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej zapytał nas co można powiedzieć o imprezie wyłącznie na podstawie materiałów przygotowanych do jej promocji. Patrzyliśmy wtedy wszyscy na gruby katalog Kongresu, którego srebrna, tłoczona okładka błyszczała na stole przed nami... I choć nie myślimy o takich rzeczach na codzień grafika użytkowa to jeden z najważniejszych elementów współczesnej kultury wizualnej, decydujący o formie i jakości estetycznej otaczającego nas świata.

 

Jest okazja aby się wgryźć w ten temat, bo w piątek (11 listopada) startują w Warszawie Targi Wiedzy Graficznej. Jak piszą organizatorzy Targi mają umożliwić projektantom różnych dziedzin, studentom designu oraz osobom zainteresowanym kulturą wizualną – bezpośrednie spotkanie i osobistą konsultację z wysokiej klasy projektantami, najlepszymi profesjonalistami, specjalistami oraz autorytetami designu w Polsce. Wydarzenie będzie polegać na 3-dniowych konsultacjach, w trakcie których każdy uczestnik, po wcześniejszym zgłoszeniu przez stronę internetową, będzie miał możliwość 40-minutowego spotkania – rozmowy i konsultacji z wcześniej wybraną osobą. Dodatkową atrakcją będą odbywające się w drugiej sali,w sposób ciągły, otwarte prezentacje, wykłady i działania na tematy szeroko pojmowanego designu.

 

Wśród zaproszonych profesjonalistów jest warszawskie studio graficzne Temperówka. Poza konsultacjami, w ramach działań Fundacji Nie Zawsze Musi Być Chaos prowadzące Temperówkę Justyna Kosińska i Maria Bukowska wspólnie z Przemkiem Psikutą, Jackiem Hawrylukiem i Bartkiem Chacińskim (doskonale znanymi słuchaczom Polskiego Radia) poprowadzą wykład o demokratyzacji sztuki wizualnych i muzyki. A wszystko to na podstawie subiektywnego wyboru najnowszych płyt analogowych.

- Okazało się, że współczesna grafika na płycie i sama płyta analogowa to coś na miarę pięknego albumu albo plakatu. My opowiemy o grafice a panowie dodadzą garść  informacji z teorii muzyki. Będziemy dużo słuchać - opowiada Justyna Kosińska.

 

Wstęp na wykłady jest wolny, konsultacje idywidualne po uprzednim zapisaniu się. Targi Wiedzy Graficznej, Warszawa, klub "1500 metrów do wynajęcia", 11-13.11.2011.

 

Agnieszka Szydłowska /mat.prasowe

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni