X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Muzeum Narodowe otwarte dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 14:30
Muzeum Narodowe w Warszawie zainauguruje kolejny rok swojej działalności Dniem Otwartym dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów.
Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzeum Narodowe w WarszawieFoto: Muzeum Narodowe w Warszawie/wikipedia

Niecodzienny charakter będzie miała zaplanowana na 3 grudnia 2012 inauguracja Muzeum Narodowego w Warszawie. Decyzją kierownictwa placówki w czasie tego mającego trwać od godz. 10.00 do godz. 15.00 wydarzenia budynek zostanie udostępniony osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Przewidziany na godz. 10.30 program artystyczny rozpocznie się występem pary złożonej z pełnosprawnej Martyny Busławskiej i poruszającego się na wózku Emila Malanowskiego. Następnie zabrzmi śpiew Darka Bernatka, a zamknie tę część inauguracji spektakl Teatrzyku „Balonik” pt. Z modą przez świat pod kierownictwem Wojciecha Gębskiego.

W godzinach 10.00, 12.00, 13.00 i 14.00 odbędą się w galeriach ok. 20-40-minutowe spotkania tematyczne dla grup zorganizowanych. Motywem przewodnim największej ilości spotkań będzie malarstwo, o czym informują następujące tytuły: „Biblia w obrazach”, „Pozując do portretu” i „Jak malowano obrazy?” Odbędzie się też spotkanie poświęcone konserwacji dzieł sztuki.

Brzmienie tytułów dwóch innych spotkań, „Świat mitów” oraz „Zwierzęta prawdziwe i fantastyczne”, nie pozwala za to domyślić się, że uczestnicy spotkania rozmawiać będą nie o mitach i o zwierzętach jako takich, lecz o wizerunkach zwierząt w malarstwie i o artystycznych interpretacjach tematów czerpanych z mitologii. Zaskoczyć też może spotkanie zatytułowane „Przy królewskim stole”, bo jego tematem będzie... uczta. Słuchacze dowiedzą się, co jadali królowie i jakie zasady obowiązywały przy stole.

Tematy innych jeszcze spotkań to: smaki i zapachy martwej natury oraz „dźwięki pejzażu” (na tym ostatnim spotkaniu będą odtwarzane głosy przyrody).

Wstęp na inaugurację jest wolny, ale spotkania trzeba rezerwować. W tym celu należy dzwonić pod nr 22 621 10 31 do czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 Działu Edukacji.

MK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Z muzealnej szuflady

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 13:31
Kilkaset szuflad, które niejedno widziały, znalazło się na wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiątki noblistki w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 16:00
2 lutego 1951 córka wielkiej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie przywozi do polski pamiątki po matce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pocztówkowe świadectwa (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 13:11
Zbieranie kartek pocztowych okazuje się bardzo przydatne. Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma ich blisko 5 tysięcy - a to bezcenne świadectwo historii.
rozwiń zwiń