X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Błagałam Wałęsę, by doczekał do Sierpnia '80"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 12:00
- Na chwilę przed premierą monodramu "Danuta W.” prosiłam Pana Prezydenta, żeby się nie denerwował, nie zżymał na początkowe fragmenty, kiedy Pani Danuta, jak zwykła kobieta, ma trochę pretensji do niego - mówiła Krystyna Janda.
Audio
Krystyna Janda, laureatka Diamentu Trójki
Krystyna Janda, laureatka Diamentu TrójkiFoto: Przemysław Goławski

Spektakl "Danuta W.” powstał na podstawie książki "Marzenia i tajemnice", będącej zapisem wspomnień Danuty Wałęsy. - Pomyślałam sobie, że ta książka ma w sobie czystość, prostotę, prawdę i nie ma w niej złych intencji. Co więcej jest to opowieść osoby, która przyjmuje los jako przeznaczenie, z całą jego komplikacją i złem, nie buntuje się przeciwko niemu - tłumaczyła Krystyna Janda, dlaczego zdecydowała się na adaptację tej biografii.
Aktorka przyznała, że bardzo bała się premiery monodramu, podczas której na widowni obecni byli Danuta i Lech Wałęsa. Dyrektor Teatru Polonia powiedziała, że dowiedziała się o tym 10 minut przed wejściem na scenę. - Na szczęście Pan Prezydent nadzwyczajnie dobrze odebrał tę historię, wszedł na scenę i pocałował żonę po premierze, co było dla mnie najważniejsze - opowiadała.
Wszystkie audycje z cyklu "Godzina prawdy" znajdziesz TU<<<
Krystyna Janda nie ukrywała, że stworzenie i prowadzenie własnego teatru okazało się zadaniem bardzo ciężkim. - Te 7 lat, od powstania Teatru Polonia, było trudne. Nie wiem, czy nie najtrudniejsze w moim życiu, ale niczego nie żałuję - mówiła Michałowi Olszańskiemu. Aktorka przyznała, że w ciągu tych lat rozczarowała się ludźmi. - Byłam zbyt naiwna, ufna. Wydawało mi się, że wszyscy dookoła mnie mają te same emocje co ja i przynajmniej nie będą mi szkodzić… - mówił gość Trójki.
Czy Krystyna Janda zapomniała tekstu podczas premiery spektaklu "Danuta W.”? Odpowiedź znajdą Państwo w dźwięku.
Na "Godzinę prawdy" zapraszamy do Trójki w piątki o godz. 12.05.
(pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Janda: to jedno z moich największych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 11:15
- Nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich - mówi o spektaklu "Danuta W." aktorka Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda: elita to ci, którzy myślą

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 11:00
Ludzie obecnie bardzo różnią się poziomem wiedzy i kultury. Tylko w teatrze jest nadal tak samo: przychodzą ci, którzy zastanawiają się nad życiem, nad sobą, nad miłością, nad honorem - uważa Krystyna Janda.
rozwiń zwiń