Kultura

Jak rozbudzić w dzieciach apetyt na teatr?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 13:00
- Dziecko lubi prawdę i partnerską rozmowę w teatrze - podkreśla Joanna Rogacka, kuratorka trwających Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych. 
Audio
  • Jak rozbudzić w dzieciach apetyt na teatr? (Kulturalna Jedynka)
Zdaniem gościa Kulturalnej Jedynki w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważna
Zdaniem gościa "Kulturalnej Jedynki" w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważnaFoto: Tatiana Bobkova/shutterstock.com

Teatr 1200.jpg
Teatr dozwolony od pierwszego roku życia

Jak przyznaje gość Joanny Sławińskiej dla osób zaangażowanych w teatr dla dzieci ogromnie ważne są spotkania z młodym widzem, którego mimo jego ograniczeń, należy traktować jak dorosłego. - Już mistrz Wilkowski, legenda polskiego lalkarstwa w latach 50. twierdził, że z dzieckiem trzeba rozmawiać tak jak z człowiekiem dorosłym, o tych wszystkich sprawach, co z dorosłym, tylko inaczej. Ta odmienność rozmowy z dzieckiem polega na tym, że twórca powinien uwzględniać jego wszelkie ograniczenia, nieznajomość świata, inną percepcję. Natomiast powinien zaufać jego ogromnej wrażliwości, zdolności do fantazjowania i abstrakcyjnego myślenia - mówi Joanna Rogacka. 

Jaki jest teatr dla dzieci w epoce wszechobecnych multimediów? Jakie obecnie trendy dominują w teatrze dla młodego widza? Co znalazło się w programie Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, które towarzyszą Warszawskiem Spotkaniom Teatralnym? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Joanna Rogacka (kurator Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych)

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 21.09

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Teatr dostępny dla niedowidzących i niedosłyszących

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 14:11
Jeżeli w teatrze zobaczymy u sąsiada słuchawkę w uchu, to nie zawsze musi to oznaczać, że korzysta z telefonu komórkowego.
rozwiń zwiń