X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

25 lat Klubu Miłośników Żywego Słowa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 15:00
17 września w Cinema Odeon w Brugg w Szwajcarii odbyła się gala jubileuszowa z okazji 25-lecia Klubu.
Audio

Klub założyła Barbara Ahrens–Młynarska wraz z bratem Wojciechem Młynarskim. To właśnie ten znakomity poeta i autor piosenek prowadzil galę oraz wygłosił laudację.

- Klub powstał w grudniu 1986 roku po likwidacji siedziby Towarzystwa "Dom Polski" w Zurichu, dla którego przez 14 lat Barbara Ahrens-Młynarska organizowała wieczory literackie - wspomina Wojciech Młynarski. Ideę promowania słowa polskiego w najlepszym wykonaniu zostały nastepnie przeniesione na teren Klubu Miłośników Żywego Słowa.

Członkowie Klubu przez pierwszych piętnaście lat spotykali się w Galerii "Zur Hofstatt"  w Oberfricku. Konsekwencją powstania Klubu było powołanie do życia "Małej Sceny" z siedzibą najpierw w Kornhaus Theater w Baden, a od kilku lat w Cinema Odeon w Brugg.

- To miejsce ważne dla Polski i Polonii, ale także dla Szwajcarów, którzy przychodzą tu do Klubu - mówił ambasador Jarosław Starzyk. Zwrócił uwagę, że działacze Klubu to grupa entuzjastów.

Galę uświetniła Irena Santor, która zaśpiewała kilkanaście piosenek. Znakomita piosenkarka zwróciła uwagę na ogromny zapał Barbary Ahrens-Młynarskiej. - Jestem szcześliwa, że mogłam tu przyjechać - powiedziała. 

Zaś Barbara Ahrens-Młynarska była szczęśliwa, że na scenie spotkali się wspaniali artyści: Irena Santor, Czesław Majewski i Wojciech Młynarski. - Wychowali wielką liczbę inteligentów - mówiła założycielka Klubu.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Jarosława Starzyka, ambasadora Polski w Szwajcarii i Księstwie Liechtensteinu.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni