Kultura

Trójka na Festiwalu Conrada

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 19:13
W Krakowie rozpoczęło się wielkie święto literatury – 3. Festiwal im. Josepha Conrada. Najważniejsze wydarzenia obserwować będą na miejscu nasi dziennikarze: Barbara Marcinik i Michał Nogaś.
Audio
  • Barbara Marcinik zaprasza do "Trójki pod Księżycem"
Fragment plakatu promującego Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie.
Fragment plakatu promującego Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. Foto: Fot. materiały promocyjne
Wśród gości –pisarze z całego świata, ale także krytycy literaccy, badacze literatury i dziennikarze. Do niedzieli widzowie będą mieli okazję spotkać się między innymi z: Danielem Grossmanem, Steven Sem-Sandbergiem, Michelem Houellebekiem czy Maciejem Zarembą. Zabrzmi także muzyka, zagrają między innymi Tomasz Budzyński wraz z przyjaciółmi (ukazała się jego autobiografia „Soul Side Story”) i… prof. Tadeusz Sławek – wybitny literaturoznawca, poeta i tłumacz chwyci za gitarę!
W piątkowej „Trójce pod Księżycem” Barbara Marcinik porozmawia o festiwalu między innymi z Magdaleną Sroką, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji. A po koncercie Tomasza Budzyńskiego nasze festiwalowe studio odwiedzi prawdopodobnie również Andrzej Stasiuk. W audycji wiele informacji o najważniejszych punktach programu festiwalu i wskazówki – czego, będąc w weekend w Krakowie, przegapić nie można. 
Z kolei w „Radiowym Domu Kultury” Michał Nogaś opowie o wydarzeniach towarzyszących festiwalowi – między innymi o wystawie-instalacji „Utrwalone w sztuce” Narasha Kapurii i o „Lekcji czytania literatury dla dzieci”, która odbędzie się w krakowskim Bunkrze Sztuki w niedzielę w samo południe.
A pierwszej próby podsumowania festiwalu podejmie się Barbara Marcinik w „Magazynie Bardzo Kulturalnym”. Współgospodarzem wydania będzie Wojciech Bonowicz, poeta i felietonista „Tygodnika Powszechnego”.
Zapraszamy na Festiwal Conrada – w Krakowie i na antenie Trójki!

Wśród gości – pisarze z całego świata, ale także krytycy literaccy, badacze literatury i dziennikarze. Do niedzieli widzowie będą mieli okazję spotkać się między innymi z: Danielem Grossmanem, Steven Sem-Sandbergiem czy Maciejem Zarembą. Zabrzmi także muzyka, zagrają między innymi Tomasz Budzyński wraz z przyjaciółmi (ukazała się jego autobiografia "Soul Side Story") i… prof. Tadeusz Sławek – wybitny literaturoznawca, poeta i tłumacz chwyci za gitarę!

W piątkowej "Trójce pod Księżycem" (4 listopada) Barbara Marcinik rozmawiała o festiwalu między innymi z Magdaleną Sroką, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji.

 Z kolei w "Radiowym Domu Kultury" (sobota, 5 listopada) Michał Nogaś opowie o wydarzeniach towarzyszących festiwalowi – między innymi o wystawie-instalacji "Utrwalone w sztuce" Narasha Kapurii i o "Lekcji czytania literatury dla dzieci", która odbędzie się w krakowskim Bunkrze Sztuki w niedzielę w samo południe.

A pierwszej próby podsumowania festiwalu podejmie się Barbara Marcinik w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" (niedziela, 6 listopada). Współgospodarzem wydania będzie Wojciech Bonowicz, poeta i felietonista "Tygodnika Powszechnego".

Zapraszamy na Festiwal Conrada – w Krakowie i na antenie Trójki!

Patronat nad festiwalem sprawują radiowa Dwójka i Trójka.

Zachęcamy do odwiedzenia strony festiwalu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni