Kultura

Popatrz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 09:24
Miesiąc Fotografii, Kraków i My.
Sztuka w sztuce MOCAK
"Sztuka w sztuce" MOCAKFoto: Polskie Radio

Dawno nie ruszaliśmy na szlak, pora zacząć! Tęskniłyśmy za tym bardzo. Od wczoraj w Krakowie - biegamy z wystawy na wystawę, wpadamy na dawno nie widzianych artystów (!) i deceniamy każdy moment tego wyrwanego rutynie czasu. O czym dzisiaj?

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 27.05 >>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 27.05 >>>

Głównym tematem Miesiąc Fotografii. Festiwal obchodzi w tym roku 15 urodziny! Program główny przygotowany przez Gordona Macdonalda omawialiśmy już bardzo dokładnie. Teraz mogłyśmy efekty tych opowieści zobaczyć i odczuć. Odwiedziła nas [w naszym bombowym studiu na placu Szczepańskim] Agnieszka Dwernicka - dyrektorka Miesiąca Fotografii. Katarzyna Wieczorek przyszła by opowiedzieć o koordynowanej przez siebie sekcji show off. Katarzyna Sagatowska wprowadziła nas w świat fotografii kolekcjonerskiej. Diana Lelonek opowiedziała o swoim projekcie "Liban i Płaszów - nowa archeologia", który oglądać można na terenie MOCAK-u, w Galerii Re. Tam też - w Galerii Beta- wystawa Susan Lipper " Grapevine 1988-1992".[Do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie wrócimy w kolejnych tygodniach by opowiedzieć o wystawie "Sztuka w sztuce"]. Joanna Gorlach zabrała nas na wystawę "Nierozstrzygający moment" - uwaga!- stajemy oko w oko z UFO...


A co z poleceniami? Agnieszka Szydłowska wybiega w przyszłość - do końca siernia. Wspólnie z Arkiem Hronowskim zapraszamy na festiwal Soundrive do Gdańska. Agnieszka Obszańska poleca Mobilne Centrum Kultury czyli kolejny projekt Stowarzyszenia Zielona Grupa.

Michał Margański otwiera temat związany z festiwalem Tauron Nowa Muzyka, na którym widzimy się w lipcu. W kolejnych odsłonach chcemy opowiedzieć o muzyce, muzykach i miejscach, których historia ma wpływ na festiwal lub bezpośrednio się z nim łączy. Zaczynamy od Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Będzie też Zbigniew Wodecki. Jesteśmy w Krakowie - nie może być inaczej! Zdjęcie, które zrobiliśmy na Open'erze 2016. I krótka rozmowa przed koncertem, który był wielkim sukcesem!


. 

Na FB jesteśmy 24/7

szydłowska&obszańska&margański


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Szprotka i inni...

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 10:27
Hej, Szprotka- Open House Gdynia- Krzysztof Komeda- KODY- VOK- Dzikusy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarci

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 09:38
500 groszy - Miesiąc Fotografii - Wilhelm Sasnal - 32 Dni Sztuki Współczesnej - Myśli Odizolowane - Musica Electronica Nova.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Upał

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 11:30
Noc Muzeów - Wydawcy - Noc Wrzeszcza - Wilhelm Sasnal - Agnieszka Osiecka - Odmowa Milacha - Millennium Docs Against Gravity - Wszyscy Wiedzą.
rozwiń zwiń