X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Terytoria Kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 12:39
Unsound – Kwartesencja – Terytoria Kultury – Gruppa – Lata powyżej zera.
Terytoria Kultury
Terytoria KulturyFoto: mat. promocyjne

Zapadamy się w fotel, układamy wygodnie i zaczynamy! Agnieszka Obszańska wybiera dzisiaj festiwal UNSOUND w Krakowie. Obowiązkowy punkt na mapie dla tych, którzy mają w sobie przestrzeń na odkrywanie nowych zjawisk, nie tylko muzycznych. W tym roku przewrotne hasło "Flower Power" i cały tydzień wypełniony m.in.: prezentacjami niszowych i niedocenionych scen oraz muzyków, koncertami artystów, którzy są u progu swojej kariery, a także premierami, międzynarodowymi duetami i wydarzeniami tworzonymi specjalnie na tegoroczny festiwal. UNSOUND w tym roku od 8 do 15 października, a u nas opowiada Małgorzata Płysa.

Festiwal UNSOUND (mat. promocyjne UNSOUND)

Agnieszka Szydłowska zaprasza na finał Music Trail Festival. Była seria sierpniowych i wrześniowych koncertów. Jest finał – już dziś w Domu Ludowym w Kościelisku. Zagrają: Daniel Spaleniak (Polska), Owen Meany's Batting Stance, czyli projekt, za którym stoi Daniel Walker i Devarrow. Obaj panowie z Kanady…

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 7 października >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 7 października >>>

Poznajmy TERYTORIA KULTURY! Za tą nazwą stoi grupa osób, które postanowiły działać w Bieszczadach. Młodzi architekci i twórcy kultury co roku, od ponad dwóch lat, w małym miasteczku Baligród adaptują do nowego życia zabytkową cerkiew z 1829 roku poprzez zbudowanie w jej wnętrzach artystycznej instalacji połączonej z wernisażem i koncertem dając bodziec do dialogu tradycji z nowoczesnością i przywracając zapomniane miejsca i budynki do świadomości lokalnych mieszkańców. Działają w Baligrodzie, a u nas Łukasz Pałczyński i Hanna Raniszewska opowiadają o swoich pomysłach. Warto ich sprawdzić!

Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk – Co Velazquez Czym Lubieżnym gestem Siły Spokoju Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk "Co Velazquez Czym Lubieżnym gestem Siły Spokoju" (mat. promocyjne)
Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk "Co Niebo Czym Ziemią Antoine de Saint Exupery" Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk "Co Niebo Czym Ziemią Antoine de Saint Exupery"

Michał Margański zabiera nas do Muzeum Narodowego w Warszawie. Zbiory Sztuki Nowoczesnej wzbogaciły się o prace Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka, artystów związanych z warszawską grupą artystyczną Gruppa. To jedna z najciekawszych manifestacji twórczych w polskiej sztuce lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.  Prezentacji zakupionych dzieł towarzyszy program edukacyjny adresowany do szerokiego grona odbiorców. Zajęcia, dostosowane są do różnych grup wiekowych, odbywać się będą w Galerii Sztuki XX i XXI Wieku.

Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk – Co Coś prostego Czym Czyms ładnym Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk "Co Coś prostego Czym Czyms ładnym" (mat. promocyjne)

Czytamy i sprawdzamy, co u Anny Cieplak, którą docenili nasi słuchacze oddając najwięcej głosów na jej debiutancką powieść "Ma być czysto" w plebiscycie RDK. Zresztą nie tylko oni – na początku września autorka została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za swój debiut. Teraz możemy przeczytać jej drugą powieść – "Lata powyżej zera". Anna Cieplak swoim wyrazistym, ostrym językiem znów opisuje rzeczywistość małego miasta, tym razem Będzina i nakreśla historię o dorastaniu w latach 2000+, o pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku. Tym razem podążamy za historią głównej bohaterki – Anity, która dojrzewa w przeciętności szarego bokowiska, mierzy się z aspiracjami swoich rówieśników, buntuje, śpiewa w ukryciu utwory Paktofoniki i odkrywa, że pozostanie w małym mieście to nie obciach. Anna Cieplak w punkt, żywym językiem kreśli obraz pokolenia "pomiędzy", a u nas opowiada o ich/swoim/naszym świecie.

Odwiedzają nas Royal String Quartet reprezentowani przez Izabellę Szałaj-Zimak i Michała Pepola. Zapraszamy na 13 edycję Kwartesencji! Odbędzie się w dwie kolejne niedziele, 15 i 22 października 2017, w TR Warszawa oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez RadomskoPoznań i Ciekoty. Na FB jesteśmy 24/7.

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański
Data emisji: 7.10.2017
Godziny emisji: 13.09, 14.08

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni