X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Transsmisja

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 15:00
Ewa Langer – Kapela Ciekoty – Wałbrzyski Klub Fotograficzny – SnowFest – Tychy – Tuvia Tenenbom – VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style.
Arkaei
ArkaeiFoto: mat. promocyjne

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca karnawał w tańcu i tradycyjne jego zakończenie we wsi Ciekoty (pow. kielecki). Pod nogę przygrywała Kapela Ciekoty, a ramach prezentacji mistrzów tradycji regionu męska grupa śpiewacza Kumotry z Daleszyc.

U nas opowiada Iwona Furmańczyk z Fundacji Korzenie, Kulturystka Roku 2015 :) Tymczasem Agnieszka Szydłowska proponuje spotkanie z fotografią podczas weekendu fotografii, za którym stoi Wałbrzyski Klub Fotograficzny. To między innymi wernisaż wystawy fotografii inspirowanych twórczością Olgi Tokarczuk. Naszym gościem jest pomysłodawca  Jarosław Michalak.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 3.02.2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycju z 3.02.2018 >>>

Zgodnie z obietnicą rozmawiamy z Ewą Langer, basistką, aktywistką, prezeską stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, naszą Kulturystką Roku 2017! Nominowana "za pracę u podstaw, działania, które otwierają ciała i umysły, za obozy rockowe dla nastolatek, dziewczyn i kobiet; za otwartość, walkę ze stereotypami i efekty działań, których można posłuchać na koncertach i płytach". Od lat tworzy obozy rockowe dla dziewczyn, a od niedawna Hip-Hop & Electro Camp. O tym, dlaczego to robi i z jakim skutkiem... opowiada już sama.


Arkaei Arkaei

Naszym gościem jest także Arkaei. W przyszłym tygodniu w Krakowie odbędzie się VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style. To konkurs dla didżejów, ale także platforma, która umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy, w wymiarze światowym. Krakow stanie się stolicą światowego DJ! Z kolei Arkaei jest wielokrotnie nagradzanym muzykiem elektronicznym i artystą wizualnym, którego występy to połączenie miłości do muzyki, programowania i projektowania. Jego celem jest wzniesienie występów na żywo na nowy poziom, który uwzględnia publiczność jako aktywną część doświadczenia. Korzystając z czujników 3D rejestruje ruch tłumu i wykorzystuje te dane, aby wpłynąć zarówno na muzyczną, jak i wizualną część swoich występów. Pracuje nad specjalnym występem, który zostanie pokazany w Teatrze Słowackiego 11 lutego, w finale całego wydarzenia.


Okładka książki "Spałem w pokoju Hitlera" autor: Tuvia Tenenbom Okładka książki "Spałem w pokoju Hitlera", autor: Tuvia Tenenbom

Z Anną Dudzińską odwiedzamy Tychy, miasto zaprojektowane od początku do końca przez zespół pod kierownictwem profesora Kazimierza Wejcherta. Michał Margański patrzy w stronę Szczyrku. 9 lutego startuje tam kolejna odsłona festiwalu SnowFest. Czy taka koncepcja, łączenia spotów zimowych i festiwalu muzycznego, sprawdza się? Z Janem Niebudkiem czytamy. "Spałem w pokoju Hitlera" to książka której autorem jest Tuvia Tenenbom, urodzony w Tel Awiwie nowojorczyk z niemiecko-polsko-żydowskiej rodziny. Posiada wyższe stopnie naukowe zarówno w zakresie sztuk pięknych, jak i nauk ścisłych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Teatru Żydowskiego w Nowym Jorku. Pisarz, dramaturg, dziennikarz wybrał się do Niemiec, by stworzyć portret tego kraju...

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Lublin i Tarnów.

Zapraszamy!

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 3.02.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni