Kultura

Wielkie muzyczne hity, które nie dostały Oscara. Czy dostanie go Justin Timberlake?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 12:15
Wśród nominacji do Oscarów wielokrotnie pojawiały się piosenki, które przeszły do historii muzyki. Nie zawsze jednak utwory te trafiały w gusta Amerykańskiej Akademii Filmowej. Czy wiecie, że Oscara nie dostała np. ścieżka dźwiękowa z filmu "Bodyguard"?

Ula Kaczyńska, dziennikarka portalu PolskieRadio.pl i radiowej Czwórki przypomniała więcej wybitnych, a niedocenionych utworów. 

oscar oscary 1200 free
Oscary 2017. Serwis specjalny

Wspominała także najczęściej nagradzanych artystów oraz oscarowe piosenki, które pamięta chyba każdy z nas.

A jak Ula Kaczyńska ocenia szanse tegorocznych kandydatów? Na pewno wśród faworytów jest film "La la land", ponieważ o tytuł najlepszej piosenki walczyć będą aż dwie kompozycje z tej produkcji. - Ale ma on groźnego rywala. Mowa o Justinie Timberlake'u, który nagrał przebojową piosenkę do nieco mniej udanego filmu "Trole" - mówi dziennikarka. Komu to Ula Kaczyńska przyznałaby Oscara za piosenkę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"La la land" z Oscarem? Urzekający czar musicali

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 15:45
- Nie ma już aktorów, którzy są przypisani danym gatunkom - mówi w kontekście obsady filmu "La la land" dziennikarz Czwórki, Błażej Hrapkowicz. Czy Emma Stone i Ryan Gosling sprawdzili się w roli aktorów musicalowych?
rozwiń zwiń