X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Piąta pora roku" w Nikiszowcu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 11:58
O kilku dni na ulicach Katowic można spotkać ekipę filmową Jerzego Domaradzkiego. Pracują nad obrazem o górniku i artystce.
Audio

 "Piąta pora roku" to polski film fabularny kręcony właśnie na ulicach Katowic. Nikiszowiec i Siemianowice Śląskie to miejsca, gdzie zostanie nakręcona aż jedna trzecia obrazu. W głównych rolach historii o górniku hodującym gołębie i jego spotkaniu z tajemniczą nieznajomą występują Ewa Wiśniewska, Andrzej Grabowski i Marian Dziędziel.

- Sama historia - jak mówi scenarzystka, Natalia Pryzowicz - to przygody, które spotkają artystkę i górnika w czasie podróży ze Śląska nad morze... Posłuchaj: Natalia Pryzowicz o filmowych postaciach.

Rolę górnika gra Marian Dziędziel. - Barbara traktuje górnika z pewnego pułapu, a on ją jak damę, ale damę... którą trzeba przelecieć - opowiada aktor. - On myśli, że jest to kobitka do wzięcia, a okazuje się, że to nie na tym polega. Że powinno być coś więcej.

Twórcy filmu chcą przyciągnąć do kin młodych ludzi, ale nie tylko. - Pokazywanie miłości młodych ludzi, co jest teraz nagminne, to nie wszystko. To jest pozorne uczucie, nieuświadomione - tłumaczy aktorka Ewa Wiśniewska. - Natomiast uczucie dojrzałych ludzi jest świadome, dojrzałe, a nie "rzutem na taśmę".

Nie bez znaczenia dla tego filmu jest również rola Śląska. Scenarzystka świadomie umieściła początek akcji właśnie w tym regionie, a reżyser Jerzy Domaradzki, podkreśla jego oryginalność. Posłuchaj: Jerzy Domaradzki opowiada o roli Śląska.

Dziś trwa ostatni dzień zdjęciowy w Katowicach, od jutra ekipa pracować będzie na Mazowszu i Pomorzu, gdzie toczą się dalsze losy bohaterów. Film "Piąta pora roku" ma trafić do kin wiosną przyszłego roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Niebanalny Kiepski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 13:40
- Mam wysoką tolerancję dla postaci Ferdynanda Kiepskiego. Koleguję się z nim, chociaż piwa z nim nie pijam - żartuje aktor, a ostatnio również piosenkarz Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To opowieść o ludzkiej godności - mówi Adam Sikora o swoim nowym filmie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 14:00
W filmie "Ewa" znany operator i reżyser zdecydował się opowiedzieć o żonach śląskich górników, które bieda często zmusza do najgorszego - prostytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoskie klimaty na dwóch brzegach Wisły

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:00
Grażyna Torbicka, szefowa festiwalu "Dwa brzegi" zapowiada, że w tym roku będzie chciała przybliżyć widzom mniej znane oblicze włoskiego kina.
rozwiń zwiń