X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Znany aktor wygrał z "Faktem". Tabloid musi przeprosić

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 16:19
Gazeta "Fakt" ma przeprosić aktora Andrzeja Grabowskiego za opisanie wywiadu przeprowadzonego z nim przez dziennikarkę jako rzekomej randki.
Andrzej Grabowski
Andrzej GrabowskiFoto: Mohylek/Wikimedia Commons

W czwartek sąd apelacyjny częściowo zmienił na wniosek pozwanych niekorzystny dla nich ubiegłoroczny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Uwzględniając w części pozew aktora wobec tabloidu, SO nakazał wtedy pozwanym obszerne przeprosiny oraz wpłatę 40 tys. zł zadośćuczynienia Grabowskiemu (on sam wnosił o 100 tys. zł) oraz 10 tys. zł na cel społeczny (chciał 150 tys. zł). SA uznał, że wystarczy 20 tys. zadośćuczynienia i 10 tys. zł na cel społeczny. SA ograniczył też treść przeprosin nakazanych przez SO. Pozwani mogą jeszcze złożyć kasację do Sądu Najwyższego, choć nie wstrzymuje to wykonania wyroku.

Przyczyną procesu o ochronę dóbr osobistych Grabowskiego były doniesienia "Faktu" z 2008 r. W artykułach pt. "Kogo podrywa Kiepski?" i "Randka na odludziu" pisano o spotkaniu aktora na ustronnej drodze pod Konstancinem z "pewną śliczną, młodziutką blondynką". Pytano też, czy tajemnicza blondynka, która "może być w wieku jego córki", może stanowić zagrożenie dla jego partnerki. Aktor pozwał tabloid, bo sugerował on jakoby "uganiał się za kobietami". Zeznał w sądzie, że planował wtedy ślub, który odwlekł się, gdyż tekst zakłócił na pewien czas relacje z jego przyszłą żoną. Pozwani bronili się argumentem, że "tekst napisano w żartobliwym tonie".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP/aj

Zobacz więcej na temat: Andrzej Grabowski fakt
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Giertych pozwie "Fakt". Chodzi o Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 11:23
Jak podaje dziennik "Polska The Times" prawnik Roman Giertych zamierza pozwać wydawcę, redaktora naczelnego i dziennikarkę tabloidu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fakt" przegrał. Musi przeprosić syna premiera!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 15:58
Kilka miesięcy temu w jednym z wydań dziennika napisano, że za współpracę z linią OLT Express Michałowi Tuskowi grozi do 10 lat więzienia.
rozwiń zwiń