Kultura

"Układ zamknięty’" w amerykańskich kinach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:39
Film "Układ zamknięty’", który otrzymał bardzo dobre recenzje po przedpremierowych pokazach w Stanach Zjednoczonych, 7 czerwca trafi do amerykańskich kin.
Audio
  • "Układ zamknięty" w amerykańskich kinach. Relacja Jana Pachlowskiego (IAR)
kadr z filmu Układ zamknięty
kadr z filmu "Układ zamknięty"Foto: mat.pras.

Dystrybucją obrazu Ryszarda Bugajskiego zajęło się polsko-amerykańskie stowarzyszenie "Society for arts" z Chicago, które jest między innymi organizatorem festiwalu filmu polskiego - największego przeglądu naszych produkcji poza Polską.

- "Układ zamknięty’" trafi przede wszystkim do kin studyjnych, ale również pokazywany będzie przez potentata kinowego w USA firmę Movico - podkreśla Krzysztof Kamyszew z ‘’Society for arts’’.

"Układ zamknięty’" za oceanem pokazywany będzie do końca listopada. W planach są również jego projekcje w Kanadzie. Film promowany jest w publicznym amerykańskim radiu, lokalnej prasie oraz mediach elektronicznych. Po przedpremierowych pokazach zebrał on świetne recenzję. Na seanse w Chicago sprzedano wszystkie bilety i z tego powody trzeba było zorganizować dodatkowe.

mr

Zobacz więcej na temat: FILM USA Ameryka Północna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Amerykańskie media o sporze wokół filmu o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 08:50
"New York Times" opublikował komentarz dotyczący podziałów, jakie wśród polskich artystów wywołał film Antoniego Krauzego zatytułowany "Smoleńsk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Nowakowski: napisaliśmy "dziwny" scenariusz, w Cannes się spodobał

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 15:40
- Jeśli wszystko pójdzie z planem i zdjęcia rozpoczniemy na wiosnę to do końca roku film będzie gotowy - deklaruje Przemysław Nowakowski, który wraz z Bartkiem Konopką byli jedynymi Polakami wyróżnionymi na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń