X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Ewa Wiśniewska nagrodzona w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 14:29
Ewa Wiśniewska, odtwórczyni głównej roli w filmie Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku", otrzymała nagrodę dla najlepszego aktora na 22. festiwalu filmowym Golden Rooster and Hundred Flowers w Chinach - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
Ewa Wiśniewska
Ewa WiśniewskaFoto: wikipedia/cc/Zureks

W "Piątej porze roku", gdzie Wiśniewskiej partneruje na ekranie Marian Dziędziel, reżyser Jerzy Domaradzki opowiada o podróży dwójki bohaterów - Barbary i Wiktora - przez cały kraj, co staje się pretekstem do rozliczenia się z realiami współczesnej Polski.
-To portret Polski po dwudziestu latach demokracji, który skłaniać ma widzów do refleksji nad tym, w jakim kraju żyliśmy „wczoraj”, a w jakim będziemy żyć „jutro”. Dzięki temu, że bohaterowie filmu przeżyli młodość i dorosłe życie w czasach PRL, a sami są w wieku skłaniającym do pierwszych podsumowań, ich percepcja jest jeszcze bardziej wyostrzona i wyczulona na wiele niuansów – podkreśliło Stowarzyszenie Filmowców Polskich(SFP).
Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival, organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców, to jedna z największych w Azji imprez poświęconych kinematografii. W programie znalazły się prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych produkcji z innych krajów.
22. edycja odbywa się w mieście Wuhan (w dniach 25-28 września). Wśród 29 zagranicznych filmów zaproszonych do udziału w tegorocznym festiwalu znalazły się trzy produkcje polskie: oprócz "Piątej pory roku" są to "Supermarket" Macieja Żaka i "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego.
Nagroda przyznana Wiśniewskiej za kreację w "Piątej porze roku" jest kolejnym zagranicznym wyróżnieniem dla twórców i obsady tego filmu. W ubiegłym roku Marian Dziędziel otrzymał nagrodę za główną rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze, w tym roku obraz Domaradzkiego zdobył z kolei nagrodę Brązowego Witezia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chabarowsku - przypomniał rzecznik SFP Grzegorz Wojtowicz.
-Stowarzyszenie Filmowców Polskich od lat współpracuje z Chińskim Stowarzyszeniem Filmowców, rekomendując polskie produkcje do udziału w festiwalu Golden Rooster and Hundred Flowers - zaznaczył Wojtowicz.
PAP/ml

Zobacz więcej na temat: Chiny Ewa Wiśniewska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Niepełnosprawna działaczka społeczna skazana

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 11:38
Poważne zaniepokojenie wyrokiem chińskiego sądu wyraziła UE. Ni Yulan i jej mąż Dong Jiqin pomagali osobom, które były ofiarami przymusowych przesiedleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supertajfun pustoszy Chiny. Usagi zabił 25 osób

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 13:54
Co najmniej 25 ludzi zginęło w południowych Chinach w następstwie uderzenia tajfunu Usagi - podały chińskie władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie niemowlęta coraz częściej piją polskie mleko

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 06:50
- Według analityków BGŻ, dynamicznie rośnie sprzedaż polskiego mleka w proszku do Chin - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń