X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Subiektywne podsumowanie literackie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 11:37
Jestem Skorupą wypchaną nijakością - to zdanie napisane przez Mrożka w jego "Dziennikach" najbardziej mnie zaskoczyło – mówi Magdalena Mikołajczuk.
Audio

Dziennikarka Redakcji Kultury Programu 1 Polskiego Radia Magdalena Mikołajczuk i dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Paweł Potoroczyn w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podsumowali wydarzenia literackie 2010 roku. Obydwoje rozmówcy zastrzegli, że to ich subiektywny wybór.

Dla Magdaleny Mikołajczuk najważniejsze było wydanie "Dzienników" Sławomira Mrożka.

 - Jest to napisane tak, jak najlepsze opowiadania Mrożka. Na każdej stronie znajdziemy coś ciekawego - mówi Magdalena Mikołajczuk. Dziennikarka Jedynki dodaje, że najbardziej zaskoczyło ją zdanie napisane przez 33-letniego wówczas pisarza - "Jestem Skorupą wypchaną nijakością". - W przypadku Sławomira Mrożka jest to jedno z największych zdziwień jakie usłyszałam - dodaje.

Paweł Potoroczyn wybrał biografię jednego z największych pisarzy francuskich XX wieku zatytułowaną "Albert Camus. Biografia". Jej autor Olivier Todd przedstawia paradoksy osobowości francuskiego noblisty - naczelnego buntownika literatury.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Adam Ferency czyta nową powieść Stefana Chwina

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 09:00
W książce "Panny Ferbelin" Stefan Chwin ponownie zabiera czytelników do Gdańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteko! Nie odkładaj się na półkę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 10:33
Zabytki PRL-u czy ośrodki kulturalne? Gminne biblioteki borykają się z niedofinansowaniem i kiepskim zarządzaniem, gdyby jednak dać im szansę...
rozwiń zwiń