X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kałamarz i Gąska - znamy nominacje

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 14:05
Dwunastu autorów zostało nominowanych do Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2010 im. Hermenegildy Kociubińskiej, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.
Audio

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej została ustanowiona w 2007 roku. Przewodniczącą kapituły jest Dorota Koman. Nagroda przyznawana jest zawsze 11 marca - w dniu imienin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, patrona wyróżnienia.

W tym roku nominowane zostały książki: "Kręgi obcości. Opowieść autobiograficzna" Michała Głowińskiego, "Jul" Pawła Goźlińskiego, "Wardęga. Opowieści z pobocza drogi" Lechosława Hertza, "Wiersze z cieniem" Anny Janko, "Cafe Muzeum" Roberta Makłowicza, "Łąka umarłych" Marcina Pilisa, "Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie" Marka Radziwona, "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji" Witolda Szabłowskiego, "Kupię rękę" Agnieszki Szygendy, "Bóg zapłać" Wojciecha Tochmana, "Oskarżona: Wiera Gran" Agaty Tuszyńskiej, "Willa" Magdaleny Zimniak.

Kapituła nominowała też pięć książek dla dzieci do Nagrody Literackiej Zielona Gąska 2010. Są to: "Zarafa" Adama Jaromira, "Piosenka dla Karla" Jana Karpia, "Niewzruszenie" Ewy Nowak, "Rudzielec" Renaty Opali i "Detektyw Kefirek na tropie kościotrupa" Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Pierwszą laureatką Nagrody Srebrny Kałamarz w roku 2008 była Lidia Amejko, która otrzymała nagrodę za książkę "Żywoty świętych osiedlowych", laureatem drugiej edycji w roku 2009 został Wojciech Widłak za książkę "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach", a w 2010 r. Tomasz Lem za "Awantury na tle powszechnego ciążenia".
W roku 2010 Kapituła Nagrody postanowiła - obok Srebrnego Kałamarza - przyznawać także Nagrodę Zielonej Gąski za najlepszą książkę dla dzieci. Pierwszą laureatką została Małgorzata Strzałkowska za książkę "Zielony i Nikt".


Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego działa od 2007 r. Członkiem zarządu i osobą czuwającą nad sprawami merytorycznymi jest córka poety Kira Gałczyńska. Głównym celem Fundacji jest upowszechnianie twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nagroda Literacka Gdynia 2010

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 15:01
Jednym znajomym obiecałam, że jak wygram Gdynię, to zostanę pilotem, a innym, że założę pismo dla kobiet. I muszę się zastanowić, co teraz - tak zareagowała młoda poetka z Warszawy Justyna Bargielska na wieść o tym, że została laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii "poezja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla kogo Literacki Nobel 2010?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 15:15
Jutro o trzynastej stały sekretarz Szwedzkiej Akademii ogłosi nazwisko tegorocznego laureata literackiej Nagrody Nobla. Do ostatniej chwili trwają jednak, jak co roku, debaty kto jest kolejnym wybrańcem szwedzkich akademików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka nagroda Angelus dla Gyorgy Spiró

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2010 21:46
Węgierski pisarz nagrodzony został za powieść "Mesjasze", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.
rozwiń zwiń