Kultura

"Nie ma ekspresów przy żółtych drogach". Stasiuk zabiera czytelnika w kolejną podróż

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 11:55
"Nie ma ekspresów przy żółtych drogach” Andrzeja Stasiuka to opis takich regionów, gdzie zazwyczaj nie docierają turyści, gdzie jest "piach, stary beton i zielsko”.
Audio
  • "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”: Stasiuk zabiera czytelnika w kolejną podróż (Trójkowy Znak Jakości)
Andrzej Stasiuk, pisarz, poeta, dramaturg i eseista, laureat wielu prestiżowych nagród (między innymi nagrody Fundacji Kultury, Fundacji im. Kościelskich, literackiej nagrody Nike, nagrody im. Arkadego Fiedlera - Bursztynowego Motyla)
Andrzej Stasiuk, pisarz, poeta, dramaturg i eseista, laureat wielu prestiżowych nagród (między innymi nagrody Fundacji Kultury, Fundacji im. Kościelskich, literackiej nagrody Nike, nagrody im. Arkadego Fiedlera - Bursztynowego Motyla) Foto: PAP/Andrzej Grygiel

– Stasiuk zabiera czytelnika do Lichenia, gdzie "kopuła nieco oblazła ze złota" oraz do Pekinu, do mauzoleum Mao, który bardzo lubił książki – mówi Michał Nogaś . Większość tekstów z nowej książki Andrzeja Stasiuka była już publikowana, ale polscy czytelnicy nie mieli do nich dostępu.

/

– Poza felietonami i minireportażami publikowanymi w "Tygodniku Powszechnym" i portalu Dwutygodnik.com, wydawanym przez Państwowy Instytut Audiowizualny, większość z nich była drukowana poza Polską – wyjaśnia prowadzący "Trójkowy Znak Jakości" .

Na stronie wydawcy książki możemy przeczytać opis książki (Wydawnictwo Czarne) podpisany nazwiskiem Stasiuka: "…staje się co jakiś czas, żeby odpocząć, żeby się obejrzeć, żeby policzyć, ile już było, a ile jeszcze zostało. Taka jest ta książka: sprawdzam gdzie byłem, gdzie jestem, dokąd się wybieram. Oprócz tego oczywiście niezwykła ilość celnych spostrzeżeń, głębokich przemyśleń oraz barwnych opisów".

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

Audycję przygotował Michał Nogaś. Zapraszamy do słuchania.

(ah)

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA Michał Nogaś
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Biuro Myśli Znalezionych" - mądre rozmowy na papierze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 09:07
- Ta książka dla wielu osób może być przewodnikiem wchodzenia w dorosłe życie, szukania sensu, odnajdywania siebie, bo mądrych słów nigdy za wiele. I miłe jest to, że właśnie u nas takie rozmowy mają miejsce, a teraz można to przeczytać - opowiada Michał Nogaś o książce "Biuro Myśli Znalezionych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Atomowe dziewczyny" - fascynująca historia o "matkach chrzestnych" bomby atomowej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 10:55
- To co robiły i po co, nawet dla samych bohaterek książki "Atomowe dziewczyny” było do końca wielką tajemnicą - mówił Michał Nogaś o bestsellerowej książce Denise Kiernan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Afrykańska Love Story". Niezwykła Daphne Sheldrick o miłości, życiu i słoniach

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 12:03
Daphne Sheldrick, jedna z najbardziej znanych obrońców zwierząt do dziś wspomina pewną młodą słonicę, którą zostawiła na kilka dni, by wziąć udział w ślubie córki. - Po prostu zmarła z tęsknoty. Zrozumiałam wtedy, że słonie muszą mieć rodzinę - opowiada.
rozwiń zwiń