X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Artysta-cyborg z kamerą na karku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 10:20
Kamera wielkości kciuka co minutę ma przesyłać obrazy rejestrowane z tyłu głowy do muzeum sztuki w Katarze.
Audio

Kontrowersyjny Wafaa Bilal, amerykański artysta irackiego pochodzenia, profesor fotografii, zostanie cyborgiem. W najbliższych tygodniach pozwoli zaszyć sobie z tyłu głowy małą kamerę – a ta będzie przesyłała obrazy „live” do Muzeum Sztuki Arabskiej w Katarze.

Projekt „The third I”  („trzeci ja”, „trzecie oko”) ma być komentarzem do „niedostępności czasu i niemożliwości uchwycenia pamięci i doświadczenia”.

Bilal wykłada na co dzień fotografię na uniwersytecie New York University Tisch School of the Arts. Jak pisze "Wall Street Journal", projekt wywołał pewne kontrowersje wśród studentów, którzy będą filmowani np. gdy profesor będzie coś pisał na tablicy. Według dziennika doszło do ugody: artysta przystał, by na terenie kampusu zakładać na soczewkę nakładkę.

Na stronie “Third I’ jest licznik, który sugeruje, że instalacji można się spodziewać 15 grudnia. Od tego dnia będzie można oglądać, co dzieje się z tyłu głowy artysty.

Kontrowersyjne projekty

O Bilalu było wcześniej głośno z powodu innych kontrowersyjnych prac. W projekcie „Wirtualny Jihad” umieścił siebie w grze komupterowej, jako zamachowcę-samobójcę ścigającego prezydenta George’a Busha. W dodatku, jak objasnia, w tym celu zhakował grę Al-Kaidy, będącą z kolei odpowiedzią na amerykańską grę "Pościg za Saddamem”.  Wystawę zamknięto po protestach.

W marcu tego roku w ramach projektu …and Counting tatuował sobie na plecach nazwy irackich miast i kropki, które miały symbolizować zabitych w Iraku. Tatuowanie trwało 24 godziny: w tym czasie odczytywane były nazwiska ofiar. Obok nazw miast tatuowano czerwonym atramentem tysiące kropek odpowiadających ofiarom wśród Amerykanów i wiele tysięcy kropek zielonym atramentem, niewidocznym przy zwykłym świetle. Te ostatnie były to kropki symbolizujące zabitych Irakijczyków. Bilal w 2004 roku stracił w Iraku brata – zabił go pocisk w pobliżu miasta Kufa. W swoim projekcie chciał pokazać ból, który odczuwa zarówno wobec zabitych Amerykanów, jak i Irakijczyków. Chciał też pokazać fakt, że śmierć Irakijczyków jest często „niewidzialna” dla amerykańskiej opinii publicznej.

agkm, Daily Mail/Washington Post/WSJ

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Skopiują mózgi, myśli i wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 10:46
Takiego zdania jest jeden z najsłynniejszych wynalazców Ameryki, Raymond Kurzweil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka zakazana przez Hitlera na wystawie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2010 10:20
Adolf Hitler, który sam chciał zostać malarzem, bezlitośnie tępił sztukę, którą określał jako „zdegenerowaną”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bo portrety były brzydkie...

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 11:10
Szef protokołu serbskiego parlamentu Vojislav Gliszić podał się do dymisji w związku z falą kpin i oburzenia, jaką wywołały zamówione przez niego portrety polityków.
rozwiń zwiń