X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia. Teatr Pijana Sypialnia wystąpi w "Osmędeuszach"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 14:20
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia - "OSMĘDEUSZE" wg Mirona Białoszewskiego.
Osmędeusze w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia
"Osmędeusze" w wykonaniu Teatru Pijana SypialniaFoto: Beata Bieńkowska

2 listopada 2016r. godzina 19 - Studio Koncertowe Polskiego Radia  im. Witolda Lutosławskiego

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Autor: Miron Białoszewski
Reżyser: Stanisław Dembski
Akompaniator: Wojciech Gawrych
Kierownik muzyczny: Daniel Zieliński

Wykonawcy:
Teatr Pijana Sypialnia: Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Sebastian Słomiński.

Bilety w cenie 15 zł: sklep.polskieradio.pl

Wydarzenie na FB.

"Osmędeuszy" nazywa się "współczesnymi Dziadami". Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera - Sylwestra. Ale uwaga! Mówi się, że w okolicy zjawiła się Katakumbowa, czyli tajemnicza władczyni cmentarza. Sylwester musi mieć się na baczności. W miarę, jak opowieść nabiera tempa, nic nie jest już pewne. Fakty mieszają się z legendami i plotkami. Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w "Osmędeuszach" tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny.

Aktorzy wcielają się w osiemnaście postaci, a wszystkiemu towarzyszą podwórzowe ballady, znane niegdyś na warszawskich podwórkach.

WAŻNIEJSZE POKAZY SPEKTAKLU: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie / Festiwal "Teatralna Maszyna Pszczyna" / Muzeum Literatury / Zamojskie Lato Teatralne / Centrum Kulturalne w Przemyślu / Nowy Dwór Mazowiecki / Noc Muzeów w Warszawie / Festiwal Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim / Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju

TEATR PIJANA SYPIALNIA

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.

Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem „Teatr na leżakach”, w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Spektaklom towarzyszy piknikowa, festiwalowa atmosfera. Cykl odbywa się w całym kraju. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

W rankingu krytyków miesięcznika “Teatr” podsumowującym sezon artystyczny 2012/2013 Pijana Sypialnia został aż dwukrotnie wyróżniona w kategorii OFF za zespół i spektakl „Wyjowisko”. W sezonie 2014/2015 w ramach podobnego rankingu wyróżniono aż dwa spektakle, w dwóch różnych kategoriach: "Łojdyrydy" jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE OFFOWE oraz "Wodewil Warszawski" jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE TEATRU MUZYCZNEGO. Są zdobywcami głównych nagród na licznych festiwalach teatralnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni