X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Teatry z zagranicy wystawią polskie sztuki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 11:43
Chodzi o to, by pokazać polską sztukę widzianą obcymi oczami - mówi dyrektor gdyńskiego R@portu.
Audio
  • Paweł Wodziński o V Międzynarodowym Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych "R@Port"

Rozpoczyna się V Międzynarodowy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Po raz pierwszy w historii tej imprezy sztuki polskich autorów zaprezentują zagraniczne teatry.

-Skłamałbym mówiąc, że współczesna polska dramaturgia jest w doskonałej kondycji, choć z drugiej strony sztuki naszych autorów są coraz częściej grane w europejskich teatrach. Wydaje się, że nadchodzą dobre lata dla krajowej dramaturgii - mówi Wodziński.

Dyrektor festiwalu zaznacza, że dominującym wątkiem w twórczości polskich dramaturgów jest poszukiwanie tożsamości. -Tożsamości w różnych wymiarach - zbiorowym, społecznym, narodowym i indywidualnym - wyjaśnił Wodziński, który osobiście dokonał selekcji przedstawień na tegoroczny festiwal, oglądając wcześniej kilkadziesiąt spektakli.

Podczas trwającego do 27 listopada festiwalu miłośnicy teatru obejrzą także m.in. "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej, "Królowa Brytanii" Przemysława Wojcieszka "Utwór o matce i ojczyźnie" Bożeny Keff, "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka, "Palę Rosję! Opowieść syberyjska" Krzysztofa Kopki, "Bruno Schulz: Der Messias"  Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz "Lament" Krzysztofa Bizio.

Organizator festiwalu R@port, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprezentuje spektakl "Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać" Szymona Bogacza.

27 listopada przyznana zostanie nagroda dla najlepszego spektaklu.

Zdjęcie
Zdjęcie ze  spektaklu "Między nami dobrze jest" (źr. www.raportfestival.pl)

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną także słuchowiska Teatru Polskiego Radia: „Trash story” Magdaleny Fertacz (reż. Henryk Rozen), „Agata Szuka pracy” Dany Łukasińskiej(reż. Anna Wieczur-Bluszcz), „Trzecia sobota karnawału” Krzysztofa Bizio (reż. Waldemar Modestowicz), „Nad” Mariusza Bielińskiego (reż. Janusz Kukuła), Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej (adaptacja i reż. Henryk Rozen).

5 Międzynarodowy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni potrwa od 21-27 listopada. Warto pamiętać, że poprzedzi go (w dniach 19-21 listopada) "R@Port Prolog", czyli finał konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Kapituła Nagrody po przeczytaniu trzydziestu jeden sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu wybrała spośród nich pięć tytułów, które zostały zakwalifikowane do finału. Sztuki finalistów zostaną przedstawione publiczności w formie czytania 19-20 listopada. Nazwisko laureata Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej zostanie ogłoszone 21 listopada podczas inauguracji Festiwalu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.raportfestival.pl

Aby wysłuchać rozmowy z Pawłem Wodzińskim, która odbyła się na antenie Dwójki wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku"Paweł Wodziński o festiwalu" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Gdyński "R@Port", wrocławska "Gitara"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 17:58
Zaproszenie na V Międzynarodowy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych oraz na pewien ważny festiwal gitarowy.
rozwiń zwiń