X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Bombardowani reklamą miłości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 10:30
- Chcę, by mężczyźni wychodzący ze spektaklu "Ożenek" uznali, że ucieczka czasami bywa aktem odwagi - wyjaśnia reżyserka Justyna Celeda.
Audio

W Teatrze Współczesnym w Szczecinie trwają ostatnie próby przed piątkową (25 marca) premierą "Ożenka" Mikołaja Gogola, która rozpocznie obchody jubileuszu 35-lecia działalności teatru.

Reżyserką spektaklu jest Justyna Celeda, która w rozmowie z Dwójką zapowiedziała, że "Ożenek" będzie zabawny i smutny zarazem, skłaniający do refleksji.

Podkolesin - główny bohater "Ożenku", to mężczyzna neurotyczny i zgorzkniały. Ale i on ma swój sen o pięknie i niewinności. W imię tego snu wyrusza na ostatnią krucjatę po Mityczną Miłość. Na tej decyzji kończy się jakakolwiek jego kontrola nad zdarzeniami. Od tej chwili wypadki toczą się logiką horroru - surrealnego, momentami śmiesznego.

- Mimo tego, że akcja naszego spektaklu dzieje się w latach 30., uważam, że jest to niezwykle uniwersalna opowieść o tym, jak bardzo jesteśmy bombardowini reklamą miłości, przymusem odczuwania. Mamy tu Gogola, który patrzy na ludzi i widzi poprzylepiane do nich maski - wyjaśniła Celeda.

- Chcę, by kobiety wychodząc ze spektaklu, nie widziały siebie tylko poprzez relacje z mężczyznami, by swoją wartość budowały poza nimi, a mężczyźni - by uznali, że ucieczka czasami bywa aktem odwagi – dodała.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij w ikonę dźwięku "Posłuchaj", który znajduje się w boksie po prawej stronie artykułu.

W spektaklu występią m.in. Beata Zygarlicka, Jacek Piątkowski, Maria Dąbrowska, Anna Januszewska.

Premiera spektaklu odbędzie się 25 marca 2011 roku w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Spektakl uświetni obchody Jubileuszu 35-lecia Teatru Współczesnego.

Trochę historii

Teatr Współczesny w Szczecinie funkcjonuje jako osobna scena od 1 stycznia 1976 roku, po rozdzieleniu Państwowych Teatrów Dramatycznych. Pierwszym jego dyrektorem i założycielem zespołu był Maciej Englert, który wyreżyserował pierwszą premierę prowadzonej przez siebie sceny - "Jubileusz" Edwarda Redlińskiego (13 marca 1976). Teatrem kierują obecnie: Mirosław Gawęda (dyrektor naczelny) i Anna Augustynowicz (dyrektor artystyczny).

Szczeciński Współczesny uważany jest przez krytyków za jedną z ważniejszych scen w Polsce, głównie ze względu na odważne poszukiwania repertuarowe - prezentuje dramaturgię najnowszą, zarówno polską, jak i obcą, a jego inscenizacje często są prapremierami. Reżyseruje je najczęściej Anna Augustynowicz, zaliczana obecnie do grona najwybitniejszych polskich reżyserów.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Teatr miejscem przyjaznym dla widza

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 08:00
- Teatr jest nadal miejscem, do którego odwiedzania, nie trzeba namawiać widzów - uważa Maciej Nowak, szef Instytutu Teatralnego.
rozwiń zwiń