X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Aneta Jadowska i Dora nie poddają się łatwo

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 11:00
Aneta Jadowska pisze szósty, ostatni tom przygód Dory Wilk. Przyznaje, że stworzona przez nią bohaterka nosi wiele jej cech.
Audio
  • Aneta Jadowska opowiada o swoich książkach i pasjach (Konturówka/Czwórka)
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory Wilk
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory WilkFoto: Aneta w obiektywie Przemysława Bednarczyka/źr. anetajadowska.fan-dom.pl

Aneta Jadowska to pisarka, autorka książek o policjantce Dorze Wilk. Najmłodszy czytelnik jej książek, o którym słyszała ma 15 lat, ale czytają ją też babcie. W historie o Dorze wciągają się i kobiety i mężczyźni.
- Staram się pisać z rozmachem i przytupem, tak żeby nikt nie mógł powiedzieć, że nudził się chociaż przez minutę podczas czytania. Mam nadzieję, że moje książki są mocne - opowiada Aneta Jadowska. - Mam niezdrowe zainteresowania - tak określa to moja mama, gdy dowiaduje się że mam prelekcje o seryjnych mordercach albo o tym, co zrobić z martwym ciałem - opowiada.
Pisarka przyznaje, że wielu autorów w swoich bohaterów wkłada siebie, jednak zastrzega, że Dora Wilk nie jest jej alter ego. - Dora Wilk ma sporo moich zalet i wszystkie moje wady. Jest taka żeby była wiarygodna. To, co na pewno ma ze mnie to to, że jest osobą żywiołową, elastyczną i nie poddaje się łatwo - wyjaśnia.
"Zwycięzca bierze wszystko" to trzecia część heksalogii o przygodach Dory Wilk, która ukazała się drukiem. Aneta Jadowska właśnie pisze szósty tom. Zdradza, że porzuciła na chwilę przygody Dory, by napisać powieść o Witkacym.  - Lubię przebywać z Dorą, dobrze mi się pisze ten świat, tych bohaterów. Myślę, że jest mi smutno, że kończę tę heksalogię - przyznaje.
Autorka obok swoich bohaterów wypisała też nowy świat. W Toruń włączyła to wszystko co możemy znaleźć w legendach, mitach, podaniach i baśniach. Aneta Jadowska jest też skrupulatną dokumentalistą, tworzy fiszki, pisze piórem na specjalnym papierze o formacie B5. O swojej heksalogii mówi, że to kryminał osadzony w świecie fantastycznym, choć nie stroni też od określenia urbanfantasy.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Klimko-Dobrzaniecki: "Grecy umierają w domu" to historia, która już odeszła

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:02
Hubert Klimko-Dobrzaniecki, autor książki "Grecy umierają w domu", pisarstwem zajmuje się od 13 lat. Mieszka w Wiedniu, ale dużo podróżuje. – Spotkania w różnych częściach świata to inspiracje – mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapuściński na dużym ekranie. Reporter w centrum wojennego piekła

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:40
- Pełnokrwiste kino akcji - tak ekranizację książki Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" o pobycie dziennikarza w Angoli w 1975 r. określił reżyser Damian Nenow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruno Schulz i sekretne marzenia kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 21:47
- Czytałam Schulza od najmłodszych lat, miałam podobny dom, dziadka, który hodował ptaki w kuchni. Później okazało się, że nie mam już dziadków, a wciąż mam Schulza - opowiada o swojej fascynacji Anna Kaszuba-Dębska.
rozwiń zwiń