Kultura

Niezwykłe radio na niezwykły czas. Rusza cyfrowe Radio Chopin

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 11:01
Z okazji XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina Polskie Radio uruchomiło w poniedziałek cyfrowe Radio Chopin.
Audio
  • Dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz mówi, że kanał będzie w całości poświęcony konkursowi i polskiemu kompozytorowi (IAR)
Radio Chopin powstało jako pomysł wspólny Programu Drugiego i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia
Radio Chopin powstało jako pomysł wspólny Programu Drugiego i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego RadiaFoto: Pixabay.com

- Kanał w całości będzie poświęcony konkursowi i polskiemu kompozytorowi - zapowiada dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. Będzie w nim można posłuchać wszystkich występów na każdym etapie XVII Konkursu Chopinowskiego - od pierwszego dnia przesłuchań (3 października) po występy laureatów (21-23 października). Wszystko opatrzone będzie fachowym komentarzem dziennikarzy Programu Drugiego Polskiego Radia.

Serwis specjalny
fortepian chopin 1200.jpg
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Przesłuchania i koncerty będą omawiane z udziałem zaproszonych gości. Nie zabraknie też wywiadów i relacji reporterskich z przebiegu konkursu. W nadającym przez całą dobę Radiu Chopin przedstawione zostaną portrety wszystkich tegorocznych jurorów w audycji "Po pierwsze Chopin" oraz sylwetki polskich uczestników w audycji "Polacy w Konkursie".

- Tylko w tym radiu cyfrowym będzie można wysłuchać nagrań, które są skarbem naszych archiwów czyli nagrań laureatów wszystkich konkursów, które Polskie Radio rejestrowało- podkreśla Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Poza samym konkursem, Dwójka wypełni program Radia Chopin najciekawszymi audycjami poświęconymi Fryderykowi Chopinowi.

Radio Chopin, czyli Dwójka do kwadratu, powstaje jako pomysł wspólny Programu Drugiego i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Nad całością nowego cyfrowego Programu czuwają szefowie radiowej Dwójki - Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Jacek Hawryluk oraz dyrektor CRRC Krzysztof Łuszczewski.

To kolejny program w ofercie Polskiego Radia, którego można słuchać w technologii DAB+. Polskie Radio jest partnerem medialnym Konkursu Chopinowskiego, a Program Drugi - jego współorganizatorem.

IAR,kh

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu. Wyjątkowe emocje

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:30
Już za dwa tygodnie rozpocznie się w Warszawie XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zmagania 81 pianistów z 20 krajów ze szczególną uwagą będzie śledzić Polskie Radio.
rozwiń zwiń