Kultura

Prix Italia dla "Głębokiej wody" Łazarkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 13:27
Polski obraz uhonorowany we Włoszech nagrodą dla najlepszego serialu telewizyjnego roku.
Audio
Kadr z odcinka serialu
Kadr z odcinka serialuFoto: youtube

To pierwsza w historii tej imprezy tak ważna nagroda dla produkcji fabularnej z Polski. Zostanie wręczona Magdalenie Łazarkiewicz w piątek wieczorem w Turynie.

Producent serialu Marcin Kurek powiedział Radiu Wrocław, że to fantastyczna wiadomość.  - Mamy Prix Italia. Spadłem krzesła. Nie wierzyłem, że dostaniemy najbardziej prestiżową nagrodę w Europie dla produkcji telewizyjnej i w dodatku serialu - przyznał.

"Głęboka woda" wygrała w Turynie z 16 innymi serialami największych telewizji z całego świata. To m.in. seriale: BBC - "Sherlock", SVT (Szwecja) - "The Bridge", TVE (Hiszpania) - "Red Eagle", RTVS (Słowacja) - "Examination", RTP (Portugalia) - "Blood of My Blood", NRK (Norwegia) - "The Conqueror", KBS (Korea Płd.) - "The Princess' Man", NHK (Japonia) - "Cloud Above the Slope", RTE (Irlandia) - "Love/Hate" i FR2 (Francja) - "Spin".

 
"Głęboką wodę" (2011) zrealizowała TVP2 we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Bohaterowie tej historii to osoby angażujące się w problemy innych ludzi. Są swego rodzaju "aniołami stróżami", pragnącymi i potrafiącymi pomóc. .
Serial wyreżyserowała Magdalena Łazarkiewicz, we współpracy z Kasią Adamik i Olgą Chajdas. W obsadzie znaleźli się m.in. Marcin Dorociński, Katarzyna Maciąg i Dominika Ostałowska.

W konkursie biorą też udział reportaże radiowe "Kordian i Helena" Alicji Grembowicz i Ireny Piłatowskiej, "Ta cisza nie jest dobra” oraz serwis wolnaeuropa.polskieradio.pl, który walczy w kategorii strony internetowe.

 

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>
64. Festiwal Prix Italia trwa w Turynie od 16 września, zakończy się w piątek wieczorem.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Co zobaczymy w telewizji na jesieni? Ramówki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 10:33
Seriale przedstawiające problemy zwyczajnych ludzi oraz programy rozrywkowe dominują w jesiennych ramówkach telewizyjnych.
rozwiń zwiń